Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a lábdagadás ellen?

Mit tehetnék a lábdagadás ellen?

Figyelt kérdés

Mindig iszonyatosan bedagad a lábam a nap folyamán. Reggel felveszem térdig érő csizmámat, és annyira bő, hogy belefér a kezem is. Végzek a munkával, és mikor a műszak után újra felveszem, akkor szinte alig jön fel a cipzár, úgy be van dagadva a lábam. :(

Nagymamámnak és apunak is ilyen... Van rá valami gyógyszer, vagy gyógyhatású készítmény?


Köszönöm.


2011. márc. 14. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Vízhajtó.De kéne egy kivizsgálás,hogy mi is okozza.

Mert lehet szív vagy veseeredetű és mindegyikre van megoldás,hogy ne menj tönkre idő előtt.

2011. márc. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sokat pisilok amúgy. Kávézok, és nagyon sósan étkezem. Ez nagyon nagy baj, mi? Tudom, nem kéne. Nem szeretnék orvoshoz menni, de előbb-utóbb muszáj lesz...
2011. márc. 14. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet visszérgond, nyirokkeringési probléma, stb. Mindenképpen orvoshoz kellene fordulnod vele.

"Házi" praktikák:

- spec. kompressziós harisnyát hordj,

- sose álj vagy ülj sokáig egy helyben, időnként mozgasd/tornáztasd meg a lábaidat, pl. menj néhány métert lábujjhegyen, stb.

- amikor csak teheted, polcold fel a lábaidat: tegyél alá párnát, tv nézés közben tedd fel akár a dohányzóasztalra vagy egy kisszékre úgy, hogy a csípőddel egy magasságban legyen. Én irodai ülőmunkát végeztem sokáig, estére nekem is bedagadtak a lábaim, amíg rájöttem egy trükkre: a számítógépre raktam mezítláb a lábamat, senki sem látta az asztal alatt :=) én pedig időnként lábat cseréltem: jobb le, helyette bal fel, mert egyszerre csak az egyik fért fel a gép dobozára kényelmesen :=). Attól kezdve sokkal kevésbé dagadt be a lábam. Itthon is rászoktunk a férjemmel a felrakott lábbal való tévézéshez :=)

2011. márc. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.Igen, baj a sok só.És az köti meg a vizet.Az első az,hogy tengeri sót vegyél,az egészségesebb.És csökkent a mennyiségét.Csökkenni fog a dagadás is.

És ezek szerint a veséd nem működik rendesen.Csak az a baj,hogy az meg tönkreteszi a szivet.Én ezt sosem fogom megérteni,hogy jelez a test,hogy gond van,és nem foglalkozunk vele,aztán nem tudunk dolgozni,de orvoshoz nem megyünk,és utána sírunk,hogy de szerencsétlenek vagyunk.

És ha 10 évvel előtte megyünk orvoshoz,akkor nem rokkanunk bele.

2011. márc. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!