Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha jobb kezes vagyok, valahogy...

Ha jobb kezes vagyok, valahogy lehetek bal kezes?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Megtanulhatsz balkézzel is írni, de balkezes nem leszel. Annak születni kell.
2011. márc. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy ahogy az előző mondja.

Viszont vannak szélsőséges esetek,mikor valaki elveszti az addig domináns végtagját például,vagy nem használja minimum 8-9 hónapokig,akkor az agy remekül alkalmazkodik hozzá,és gyakorlatilag "átköti" magát a másik végtagra.:) De gondolom te nem szándékozol a másik kezedtől megszabadulni,csak érdekességképpen írtam le:)

2011. márc. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
NE CSINÁLD! Anyukámnak is csinálták, és megkavarták az agyát, azóta nem tud rendesen odafigyelni a dolgokra, nem jegyez meg egy csomó mindent!
2011. márc. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na végre egy jó kérdés. :)

Régen volt a dilije az embereknek, hogy a balkezeseket átszoktatták a suliban, oviban. Mert az ember jobb keze a "szép keze".

Hát én is így jártam. Aztán kiskamasz koromban úgy döntöttem, visszaszoktatom magam. Először elkezdtem (újra) bal kézzel enni. Aztán szépen sorban, mindent... Én elég sokáig kosaraztam, és pont hiányzott a bal centerünk. Tehát adott volt a dolog. Elkezdtem (lassan) bal kézzel játszani...

Most már mindent tudok mindkét kezemmel csinálni. A jobb még mindig erősebb, a ballal könnyebben elfáradok. De az írás kivételével mindent a bal kezemmel csinálok. Írni is tudok, csak hamarabb elfáradok. Tehát azt tanácsolom, hogy először kezd az evéssel, majd labdázz, stb. de az utolsó legyen az írás. Egyébként nem olyan egyszerű ez a dolog, és sokan nem is ajánlják, mert összezavarja az embert. Engem nem zavart össze.

2011. márc. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokan, akik eltörték a karjukat, és hónapokig gipszben volt, kényszerűségből mindent bal kézzel csinálnak, és mire meggyógyult a karjuk, addigra már át is szoktak, rejtett jobbkezesek lettek.
2011. márc. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De ne törd el csak ezért!
2011. márc. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!