Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sürü fejfájás miatt voltam ct...

Sürü fejfájás miatt voltam ct eredményben a rosta sejtek területén és a sinus maxillárisokban mérs fokú nyh meg vasagodás van vél: intacramialisan kórós kölül írt morphologia nem különül el?

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

"intacranialisan kórós kölül írt morphologia nem különül el" ez azt jelenti, hogy nincs agydaganatra utaló jel a ct-n,


"a rosta sejtek területén és sinus maxillárisokban mérs fokú nyh meg vasagodás van"- ez lehet pl attól, hogy van-volt arcüreggyulladásod és attól vastagodott meg a nyálkahártya


rostasejtekről: wiki: "A rostasejtek (Cellulae ethmoidales) szivacsszerű üregrendszert alkotnak az orrüreg felső része és a szemgödör között. Kivezető nyílásai a középső és felső orrjáratba vezetnek"


ne aggódj :) ha krónikus arcüreggyulladásod van akkor arra van gyógyszeres megoldás is :)

2011. márc. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ebből egy szót nem értettem csak annyit h és a
2011. márc. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

akkó kibővítem amit a kérdező írt :)) valószínű, hogy rondán volt írva ha kézzel írták


a rosta sejtek(ezt írtam már fennebb) területén és a sinus maxillárisokban(arcüreg) mérsékelt fokú nyálkahártya megvastagodás van vél: intacranialisan(koponyán belül) kórós körülírt morphologia (alak-ennél jobb szó nem jut most eszembe) nem különül el


(de azért elmagyarázhatták volna, simán rákérdezhetnének a betegek attól aki csinálja, nem nagy kunszt elmagyarázni, vagy legalább annyit mondani, hogy van-e baj)

2011. márc. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ meg nyugodtam:(:(:(
2011. márc. 17. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!