Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Crohn betegség, vagy Colitis...

Crohn betegség, vagy Colitis ulcerosa lehet a háttérben?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak igen összetett tünetei vannak évek óta:szájában afták,izületi gyulladás hónapokig,többször is véres székletet jelzett a székletvizsgálat,amikor az izületére szedte a gyógyszert akkor látthatóan véres volt,de most egy fél évvel később a gyógyszerek megismételve is véres még,de makroszkóposan nem látszik.

Sovány,sápadt,vérszegény.

Hla-b27 hordozó.

Szorulása van,nem jellemző a hasmenés nála,a mikor belázasodik havi rendszerességgel(3-4 napig magas láz),akkor a pocakját is fájlalja,ekkor jelenenk meg az afták,melyek általában igen csúnyák,akár az egész szája tele van,hatalmas nagy afták.

MOst tartós beteggé akarják nyílvánítani,de a diagnosztizálásnál bajaban vannak,ide-oda passzolgat,az immunológus,reumatológus,gasztoenterológus...


2011. márc. 23. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Vegyél neki Humetert! Nagyon keveset beszélnek róla, de igazi roboláló készítmény, tele van nyomelemekkel, vitaminokkal és vasat is tartalmaz. Nem olcsó az biztos. Tudod miért merem neked ajánlani. 3 éve a kórházban elkaptam a coli bacit. Azt hittem belepusztulok, immunrendszerem tropára ment, izomfájdalmaim voltak. stb. Megittam egy üveggel és sokkal jobban lettem, persze az adagolásról kérd ki a gyógyszerész véleményét. A véres széklet pedig a rheuma gyógyszertől volt, mert ezek a gyógyszerek a bélrenszert kikezdik. Jobbulást a gyermeknek.
2011. márc. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A reumagyógyszert abbahagytuk tavaly szeptemberben,a mai napon a székletvérvizsgálat pozitív lett.
2011. márc. 23. 18:25
 3/3 anonim ***** válasza:
mindkettő lehet a háttérben. a két betegség ugyebár nagyon hasonló. pontos diagnózis derítheti csak ki. mindenképpen kérj teljes kivizsgálást egy gasztrós dokinál, ha még nem volt meg. béltükrözésnél ki szokott derülni.
2011. márc. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!