Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valami lelki gond, esetleg...

Valami lelki gond, esetleg betegség lenne a háttérben?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves, és betegesen ragaszkodik mindenhez. Az apróságoktól elkezdve (először bal lábára veszi a cipőt, majd a jobb. Először fogat mosunk, aztán fürdünk.) a "nagyobb" dolgokig. Képes volt a mai 27 fokba felvenni a kardigánját, mert az idáig napok óta kellett, mert hűvős volt. És ha megpróbálom kizökkenteni belőle, hogy például nagyon meleg van, nem kell az a pulcsi, akkor kitör a balhé. Bármi eltér egy ici picit a megszokottól, kikel magából nagyon.
2010. máj. 27. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Néhány apró kérdés: Jól elvan magában? Ragaszkodik a társaságodhoz? Jelzi a fájdalmat? Van más különös szokása?
2010. máj. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyedül kifejezetten szeret játszani, akár elvan 1 órát is ha csak ketten vagyunk itthon. (Mostanában nem mindig). DE ha társaságban vagyunk, akkor imádja magát produkálni, szeretget mindenkit (még akár az idegent is, hízeleg.
2010. máj. 27. 19:52
 3/12 A kérdező kommentje:
Fájdalmát akkor jelzi, ha külsőleg van. Tehát megüti magát, sebes lesz valahol, akkor mondja hogy bibi, mutatja hol és kér rá puszit. De belsőleg (pl régen hasfájós volt), azt nem jelzi, csak sír. Különleges szokása talán csak ez van. A többi, mint pl a rettenetes mértékű türelmetlenség, ingerültség, ezeket nem látom ilyen vészesnek
2010. máj. 27. 19:55
 4/12 anonim ***** válasza:

autizmusra utalhatnak ezek a tünetek

beszélj az orvossal

2010. máj. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Most egy kicsit megijesztettél. Ennek utána járok. Remélem nincs igazad.
2010. máj. 27. 21:10
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én 2,5 éves lányom ugyan ilyen,én csak rigolyásnak hívom... :) Nincsen velük semmi gond,csak szeretik a megszokott és bevált dolgokat,ennyi. :)
2010. máj. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Remelem nem autizmus.

Nalunk az oviban is van ilyen kislany. Megkertuk a szuloket, semmit ne kuldjenek be vele, semmi kis jatekot, attol kepes sirni, ha valamelyik kicsi picit hozzaer a kulacsahoz a saljat a nyakabol csak az egyik kolleganom birja levenni, kulonben megallas nelkul uvolt. Egyertelmuen rossz beidegzodesrol van szo, amirol le kell szoktatni.

Ha meleg van, leveszed a puloveret es kesz. Ha nagyon 'kiborul', biztonsagba helyezed, es hagyod, hogy megnyogodjon, az o erdekeben cselekszel, de nem szabad hagyni, hogy ilyen fiatalon rabja legyen ilyesmiknek. Eleinte biztos nehez lesz, es anyakent elhiszem, hogy nem akarod sirni latni, es valaki majd drasztikusnak latja a dolgot, de bizony, te vagy a 'fonok', es ha nem kell a pulcsi, akkor nem kell.


Ovoneni

2010. máj. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem autizmus! A többi tünetnek is passzolnia kellene.Legalább annak,hogy nem tud érzelmet nyílvánítani.Biztosra veszem, hogy csak rossz szokás,illetve lehet egy életkori sajátosság is,most jön rá igazán,hogy saját akarattal és tulajdonnal rendelkezik.

Manapság nagyon divatos lett minden átlagtól eltérő viselkedésre ráragasztani a hiperaktív és autista jelzőket...

Egy gyógypedagógus:)

2010. máj. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sem autizmus, akkor nem keresné az emberek társaságát nem provokálná magát.

De ez csak az én véleményem.

2010. máj. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő de autistákkal dolgozom. Egy ismerősömnek kisgyereke hasonló tüneteket produkál, csak ő rendmániás, mindent ugyanoda kell rakni. A tied alapján is ezt a következtetés vontam le. Enyhe fokú autizmus. Aki autizmusra gondol az ne az esőember figuráját vegye alapul. Autisták ugyanúgy képesek az emberi kapcsolatokra. És nem feltétlenül örjöngnek. Egy tesztelés nem árt semmiképpen. Ismertem olyan gyereket akire azt mondták autista. Én meg néztem, hol benne az autizmus, nem voltak egyértelmű jelei. Szóval, ha mégis az lenne, ne a legrosszabbra gondolj. Max pár dologba rigolyásabb lesz az átlagnál.
2010. máj. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!