Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan mossak hajat?

Hogyan mossak hajat?

Figyelt kérdés
Olyan helyen kaptam munkat, ahol evarjak tolem a tokeletes megjelenest. A problemam az, hogy rendszerint kedden es penteken mostam hajat, mert kulonben nagyon hamar zsirosodna, de ez itt most nem eleg. Most is penteken mostam, holnap megyek es holnap mar nem szep a hajam, ami egyebkent nem erdekelne utcan, vagy mashol, de ide muszaj nagyon tisztanak es fenyesnek lennie. Nem akarom viszont 2 naponta mosni, mert attol teljesen tonkre megy. Arra gondoltam, hogy sima vizzel, sampon nelkul mosnam. Az hulyeseg? Vagy nincs ra valami termeszetes dolog?
2011. márc. 27. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

hétfőtől péntekig dolgozol?

mosd vasárnap este és szerda este

2011. márc. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem hetfotol pentekig, van, hogy hetvegen is es ha most mosom, akkor szerdai nap mar nem szep.
2011. márc. 27. 14:53
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

A sima vizes megoldás nem jó, zsírosodni fog tőle. Ha az a baj, hogy zsírosodik, van egy száraz sampon nevű készítmény, olyasmi mint a hintőpor, van, akinek beválik, de nekem csak nagyon vészesetben, mert egy napnál tovább nem bírom vele, ugyanis nem tudom tökéletesen kirázni a hajamból, és irritál a por rajta. De kipróbálni ki lehet. Viszont sötét színű hajra nem ajánlom, mert kicsit mattítja.

Ha hétvégén nem dolgozol, ütemezd át a hajmosásokat: vasárnap estére és szerdára. Ugyanannyi idő fog eltelni közte, mint eddig, csak hétköznap makulátlan leszel. :)


Ha más nem, kamillateával lehet öblíteni 2 mosás között, az szép fényt ad neki, ha szőkés, nem zsírosít, és lágyít. Ugyanezt lehet csalánteával is, az ráadásul serkenti a növekedést, és garantáltan nem leszel korpás sem. Úgy ajánlom, hogy erős főzetet készítesz, leszűröd, hagyod langyosra hűlni, leöblíted a hajad vízzel, és utána a teával többször átöblíted (én a fejem alá tartok egy kis lavórt, abban felfogom), és csak nagyon enyhén masszírozod be (az serkenti a zsírtermelést). Utána egy enyhe vizes öblítés jön, de úgy csak, hogy ne mosd ki teljesen a teát a hajból magából, csak a fejbőrödön ne érezd, hogy irritálja valami.


Egyébként pedig gyerekeknek vagy babáknak való sampont használok, attól tovább marad szép a hajam. És keress magadnak egy jó balzsamot hozzá. Ja, és ha nem muszáj, ne használj hajszárítót, legfeljebb a formázáshoz.


Sok sikert. :)

2011. márc. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Visszaolvasva kicsit érthetetlen lett egy részlet: az erős fejbőr-masszázs serkenti a faggyútermelődést, ezért az átöblítésnél csak nagyon kicsit masszírozd át.
2011. márc. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha zsíros hajra való, jó minőségű sampont veszel (nem kell drága márkának lennie, csak jó minőségűnek, pl. a Lidl samponjai, tusfürdői nagyon jók), akkor idővel nem kell majd két naponta mosnod a hajadat. Egyébként én is dolgoztam hozzád hasonlóan puccos helyen és úgy csináltam, hogy reggel frissen mostam meg a hajam. Persze, ehhez 20 perccel hamarabb kellett kelnem, de ennyit megért. Így harmadnap reggel kellett megint mosnom, nem annyira a zsírosodás, hanem a hajlakkba száradt por, kosz miatt már nem volt szép, csillogó, friss a hajam. Hamar hozzá lehet szokni és ha jó a samponod, nem teszi tönkre a hajadat.
2011. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kifejezetten jo minusegu sampont hasznalok mindig es ehhez megfelelo balzsamot, de mindig zsiros volt a hajam. A reggeli mosassal jobb lenne valoban, csak igy is 4:45-kor kelek, nincs az az isten amiert en elobb kimasznek. A teas megoldas tetszik, koszonom, azt megprobalom.
2011. márc. 27. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!