Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sürgős! Megrázott az áram,...

Sürgős! Megrázott az áram, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szétszedtem a gépem tápegységét (460w) mert a ventillátorja a sok portól már búgó hangot ad ki, gondoltam kitakarítom. Persze áramtalanítottam, meg minden, ki is pucoltam majd gondoltam rápróbálok (szétszedett állapotban) hogy búg-e még vagy sem. Ahogy visszakapcsoltam, meghallgattam hogy megy -e és véletlenül hozzáért a tenyerem, a tápegységben egy nagy alumínium darabhoz. Valami hűtő lehetett vagy valami ilyesmi nem értek hozzá. De amikor hozzáértem, olyan volt mint amikor a rezgős masszírozó géppel mind két karomat vállig végig rázták volna, ekkor hirtelen el is engedtem. Viszont a tenyeremen egy nagyon pici rész fel hójagosodott. Szóval csak ilyen bizsergető érzés volt nem volt fájdalmas.

Szerintetek lesz valami komolyabb bajom? Menjek orvoshoz azonnal?

Kb 20 perce történt az egész


2011. márc. 28. 08:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%

Hozzá nem értö ember, miért kezd el kontárkodni (sz.gép szerelés). De hogy más is tanuljon:

szerelés ELÖTT, a konnektorból kihúzott készülék bekapcsoló gombját nyomkodjuk meg párszor, hogy a kondenzátorok kisüljenek!!!

2011. márc. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
8%
Semmi baj,velem is történt ilyen de a hajszárítóval.Megrázott az áram,de túlvagy rajta,a kezed meggyógyul ahogy az enyém is.Idősebb,betegesebb,vagy alapból gyenge embernél súlyosabb következményei is lehetnek,vagy nem tudja magát leválasztani az áramról mert olyan mintha odaragadna a készülék,nekem el kellett löknöm magamtól a szárítót.Ha nem fáj a karod,akkor nem is volt olyan súlyos,mert az enyém kb. fél órán át még enyhén fájt.
2011. márc. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
18%
Még annyit hogy a mentős aki ide írt,azt hiszi hogy mindenki tápos csirke.Folytasd tovább a napi teendőidet,nem lesz semmi gond.
2011. márc. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
83%
A mentőtisztnek igaz van! A húgomat is megrázta az áram, a házidoki azonnal kórházba, EKG-re küldte!!! De nyugodtan játsszatok csak más életével! Ki vállalja a felelősséget, ha a kérdező hirtelen rosszul lesz? Az, aki azt írta, hogy tápos? Remek!
2011. márc. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Ja, a sós víz meg egy baromság. Egyrészt hányni fog tőle, és még ez a jobbik eset, a rosszabbik az, hogy felborítja a szervezet sóháztartását. Szerintetek miért nem lehet tengervizet inni (sós!!)?!
2011. márc. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy 3X3 cm-es rész hólyagosodott fel. Már megbocsáss, de ez elég nagy égési sérülés. Hamarosan jól fog fájni, ha bemész a kórházba, kapsz arra is valamit. A húgomé 1x1 cm-es sem volt, de azt is elég komolynak ítélték ahhoz, hogy egy éjszakára bent tartsák megfigyelésen.
2011. márc. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Majd trombózissal mehetsz a kórházba!

NA HÚZZÁL EL AZ ORVOSHOZ!!!

2011. márc. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

vagy kötsd össze alkoholos filccel az áramjegyeket és figyeld meg hogy kijön e a göncöl szekér... ha kijött akkor feküdj azonnal stabil oldalfekvésbe és úgy próbáld meginni a sós vizet hogy lehetőleg kifollyon a hányás ami utána jön...

vagy ne hallgass a hülyeségekre és tedd ami helyes!


Hívj orvost vagy mentőt...

2011. márc. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
53%
ja és azért érezted mind két karodban mert az áram úgy müködik hogy valahol bemegy, valamilyen útat jár a szervezetben aztán valahol "kijön"
2011. márc. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Kedves válaszoló! - nem hiszem, hogy mindenki tápos csirke, és valóban az esetek nagy többségében nem lesz probléma az áramütésből , de csak hogy ellenpéldát is mondjak - 33 éves fiatal , életerős férfi, 4 órával az áramütés után lett rosszul - újraélesztés sikertelen :( de akkor biztosan ő is egy tápos csirke volt...
2011. márc. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!