Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sürgős! Megrázott az áram,...

Sürgős! Megrázott az áram, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szétszedtem a gépem tápegységét (460w) mert a ventillátorja a sok portól már búgó hangot ad ki, gondoltam kitakarítom. Persze áramtalanítottam, meg minden, ki is pucoltam majd gondoltam rápróbálok (szétszedett állapotban) hogy búg-e még vagy sem. Ahogy visszakapcsoltam, meghallgattam hogy megy -e és véletlenül hozzáért a tenyerem, a tápegységben egy nagy alumínium darabhoz. Valami hűtő lehetett vagy valami ilyesmi nem értek hozzá. De amikor hozzáértem, olyan volt mint amikor a rezgős masszírozó géppel mind két karomat vállig végig rázták volna, ekkor hirtelen el is engedtem. Viszont a tenyeremen egy nagyon pici rész fel hójagosodott. Szóval csak ilyen bizsergető érzés volt nem volt fájdalmas.

Szerintetek lesz valami komolyabb bajom? Menjek orvoshoz azonnal?

Kb 20 perce történt az egész


2011. márc. 28. 08:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Első körben maradj nyugton, és igyál enyhén sós vizet, kb egy litert és feküdj hanyatt, lélegezz mélyeket és egynletesen.


Ha nem történt égési sérülés akkor ne aggódj.


Ha bármi jelét tapasztalod rosszullétnek akkor se ess pánikba, maradj fekve és a mobilodon hívd fel a mentőket és add meg a címedet nekik!!

2011. márc. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Menj el, mert múltkor is valaki így járt és többen írták, hogy az áramütés okozhat olyan sérülést, ami esetleg pár óra múlva okoz galibát. Biztosabb ha lát orvos.
2011. márc. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne kezdj ugrálni vagy ide oda mászkálni most ezzel, ha rosszul vagy hívd a mentőket, mert bármi más végzetes lehet. Ne Pánikolj, azzal rontod az esélyeidet, ha gond van!


Amúgy ha csak a jobb kezedet kapta el akkor nem valószínű, hogy komolyabban ért, nameg az se mindegy mennyi ideig fogtad, ha csak megcsípett az nem komoly.

2011. márc. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Miért pont sós vizet? Aztán miért egy litert?

Szomjasnak nem vagyok szomjas egyáltalán!


Égési sérülés van, mint írtam a teneremen egy kb 3x3cm-es rész fel hójagosodott!

2011. márc. 28. 08:55
 5/26 anonim ***** válasza:
74%

Ne mondjátok neki, hogy menjen, ilyenkor orvost vagy mentőt kell hívni telefonon, mert a mozgás, a szív terhelése rontja az esélyeket.


És folyadékot kell inni ilyenkor enyhén sósat.


Vagy ha valaki el tud vinni kocsival az orvoshoz vagy a kórházba az lenne a legjobb..

2011. márc. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Kb egy másodpercig fogtam csak, rögtön el is engedtem de a bizsergető érzés, vagy "rázó" érzést éreztem mind két karomban a vállamig!
2011. márc. 28. 08:57
 7/26 anonim ***** válasza:
Ok, hívd a mentőket telefonon, vagy kérd meg ha van olyan a családban, hogy azonnal vigyen kórházba, ahol Ekg-ra tesznek!!
2011. márc. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Ja ő telefonszám a 104 vagy a központi segélyhívó a 112
2011. márc. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Mindenképpen hívd ki a mentőket!Ne játsz az életeddel!Vedd komolyan!Az áramütés nem játék.Inkább hívd ki őket feleslegesen, minthogy bármi bajod legyen ebből!
2011. márc. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Mentőtiszt vagyok - minden áramütés kórházi megfigyelést igényel, többszöri EKG kontrollal, mivel az elkövetkező 48 órában lehet súlyos szövődménye!
2011. márc. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!