Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sürgős! Megrázott az áram,...

Sürgős! Megrázott az áram, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szétszedtem a gépem tápegységét (460w) mert a ventillátorja a sok portól már búgó hangot ad ki, gondoltam kitakarítom. Persze áramtalanítottam, meg minden, ki is pucoltam majd gondoltam rápróbálok (szétszedett állapotban) hogy búg-e még vagy sem. Ahogy visszakapcsoltam, meghallgattam hogy megy -e és véletlenül hozzáért a tenyerem, a tápegységben egy nagy alumínium darabhoz. Valami hűtő lehetett vagy valami ilyesmi nem értek hozzá. De amikor hozzáértem, olyan volt mint amikor a rezgős masszírozó géppel mind két karomat vállig végig rázták volna, ekkor hirtelen el is engedtem. Viszont a tenyeremen egy nagyon pici rész fel hójagosodott. Szóval csak ilyen bizsergető érzés volt nem volt fájdalmas.

Szerintetek lesz valami komolyabb bajom? Menjek orvoshoz azonnal?

Kb 20 perce történt az egész


2011. márc. 28. 08:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
22%
Így van,egy alkoholista,dohányos,edzetlen 33 éves tápos csirke aki mellékállásban szénbányász,és tűzoltó.
2011. márc. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
én azt nem értem ebben a kérdéskörben hogy a tápos csirke teste jobban vezeti az áramot mint egy egészséges sportoló teste vagy mi ? :-D
2011. márc. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Kérdező, akkor most mi a helyzet veled? Egész nap érted izgultam.
2011. márc. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Mi bajod a bányászokkal és a tűzoltókkal?

Ne nézd le őket öcsém!

Gondolom te kis boltos eladóként ugatsz mi?!?!?!?!

2011. márc. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Még élek! :)

Voltam tegnap kórházban. Kb leszartak, azon kívül, hogy néztek egy fél méteres papíron egy EKG-t meg megnézték a vérnyomásom. Adtak egy gyógyszert (szerintem véralvadás gátló lehetett vagy valami ilyesmi) meg belém nyomtak fél liter infúziót. Aztán még bent akartak tartani, vagy 3 órán át megfigyelésre, de nem maradtam bent, mondom minek, maradjak, ha beraktak egy félreeső szobába, és csak akkor jöttek be, ha én hívtam a nővért, szóval ha infarktusom lett volna, azt sem vették volna észre, annyira nem foglalkoztak az emberrel!


De szerintem nincs nagy gáz, mert nem volt semmi szédülés, sem émelygés sem fájdalom, csak ez a kis "pici" kb 3x3 cm-es égési sérülés emlékbe!


Ja és üzenném egy fentebbi hozzászólónak, hogy igaz, nem értek a villamossághoz, de nem is a tápegységet szereltem, hanem csak a ventilátort akartam kitakarítani, mert annyira tele volt porcicával, hogy búgó hangot adott ki, és amikor rápróbáltam áram alatt, megcsúszott az egész és úgy kaptam bele a tápegységbe! Ezért rázott meg az áram, nem azért mert kontárkodni akartam meg okoskodni, hogy így megszerelem meg úgy megszerelem a tápegységet. Egy ventilátor kitakarításához meg nem fogom "szakértő"-höz vinni és pénzt fizetni ha én is meg tudom csinálni! Más dolog az, hogy szerencsétlenül jártam!

Nem a hozzáértőséggel volt baj, csupán csak balszerencsésen jártam!


Úgyhogy eddig minden rendben, ha holnap reggelig még élek (és fogok is) 100% hogy nincs/nem is lesz semmi baj!


KÖSZÖNÖM SZÉPEN MINDENKINEK A VÁLASZÁT!!

2011. márc. 29. 11:04
 26/26 anonim válasza:
100%

Én is hozzászólnék, bár igaz csak 3 évvel rá, de most volt egy ilyen esetem.


Szóval én is pont tápegységet szereltem, mivel hogy volt vele egy kis gondom, persze mindezt áram nélkül csináltam, csak hogy ki kellett próbálnom hogy működik-e és idáig nem is volt gondom, csak hogy ugye még nem raktam fel a fedelét és mikor ki akartam húzni a próba után, akkor véletlen a felső kis laphoz nyúltam, ahol bemegy az áram és eléggé megrázott, bár nem szenvedtem semmilyen sérülést, csak a mellette lévő ujjamon kicsattant valamelyik ér (mint ha megkarcoltam volna, de nem folyt, csak enyhén szivárgott, mindegy).


Lényeg hogy véletlen volt és értek is hozzá, mindenesetre meglátogattam a sürgősségit és ahhoz képest, hogy csináltak egy EKG-t szinte semmi se történt.

Azt mondták, ha rögtön az áramrázás után nem történt semmi, akkor utána se nagyon fog és én azért vártam egy 10 percet és semmi se történt, csak felhúztam magam kicsit gyorsabban vert a szívem, ezért bepánikoltam.

Lényeg a lényeg, hogy ha áramrázás után nem történik semmi és nincs nagyobb égési sérülés, akkor nem muszáj rohanni az orvoshoz, meg bepánikolni, ugyanis ha csak eleve nincs valami szívritmus zavarod, vagy ilyesmi, akkor nem fog történni semmi, legalább is ezt mondták.


Persze ha van valami sérülés, akkor ajánlatos lenne bemenni, mert mikor régebben szintén ezzel foglalkoztam (kezdő gyerekként), akkor elég sok áramjegyet szereztem és benntartottak egy hétig, ezért gondoltam én is, hogy talán mégis be kellene menni, de igazából nem érte meg, meg hogy ezen felhúzzam magam, hogy jaj most mi lesz, mert még 5 perc után is zsibbad a kezem, ami azért volt mert 3-4 másodperc megvolt sajna.


A sós vizes dolog meg hülyeség, inkább rögtön a közelben lévő földelést kell megtalálnod és megfognod (nem, nem a konnektorét), mint pl. egy radiátornak a nem festett de fémes részét, vagy a vízcsapot ha megfogod, vagy esetleg megnyitod és úgy (vizes kézről a maradék fesz is könnyebben lemegy állítólag).


Szóval röviden ennyit szerettem volna hozzászólni, hogy ha valaki esetleg még így jár, akkor ne pánikoljon be, meg hogy jaj mit tegyek, mert ilyenkor nem szabad az embernek felidegesítenie magát. A hirtelen mozdulatos dolog megint egy kétes kimenetelű dolog, mert mozogni szabad, de mondjuk ne álljon le maratont futni meg fekvőtámaszozni stb, tehát olyan mozgást végezni, ami megterheli a szívet stb..


Persze fő a biztonság, jobb néha felmenni rögtön az orvoshoz, de itt is amilyenek már az orvosok, úgy nem nagyon fognak veled foglalkozni (velem se nagyon).

2014. szept. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!