Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet ezen segíteni? Másoknak...

Lehet ezen segíteni? Másoknak volt már hasonló tapasztalatuk?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, és az a problémám, hogy bárhová készülök mindig rámtör a hasmenés. Lehet, hogy viccesen hangzik, de nekem nagyon kellemetlen. Többször volt, hogy nem értem be időre iskolába, nem értem el a buszt. Ha itthon vagyok nincs semmi gond, de miest menni kell valahová (orvos, piac, bolt, iskola) indulás előtt még 4-5 alkalommal meg kell látogassam a mellékhelyiséget. Akár merre megyek, az az első, hogy megnézzem merre a wc, mi lesz ha rosszul vagyok, hová kell "fussak", közben néha eszembe jut, hogy mit gondolnak erről mások, hogy "folyton rosszul vagyok". Ez még jobban rátesz, másokat hátráltatok, várni kell rám, késünk stb esetleg "nem tartanak életképesnek". A rosszullét fokozódik ha sorba kell állnom, várni kell vagy állni a buszon. Érdekes pl. ha busszra szállok és nem kapok ülőhelyet iskolába menet akkor szinte biztos hogy előjön. De ha délután jövök hazafelé és állnom kell nincs semmi bajom. Ha páromhoz megyek (1 óra az út átszállással) nem jön elő.

Ha viszont tőle jövök haza akkor igen. Ha elmegyek az iskolába akkor indulás előtt, ha "túléltem a buszozást" akkor a leszállástól kezdve az első óráig megint.

Emlékszem gyerekkoromban alig mozdultunk ki otthonról, ha bárhová mentünk az nekem mindig nagy élmény volt. Sosem voltam rosszul, alig vártam, hogy odaérjünk. 6.-os koromban kezdődött. Anyáék elváltak, másik városba költöztünk, új volt az iskola,

az osztály, a lakhely. Meg akartam felelni az új helyzetnek, kiközösítettek. Lehet ez is közbejátszott. Nem tudom, hogy mitől lehet, a fönnti egy tipp, nem biztos hogy köze van hozzá. Félek, hogyha találok munkahelyet akkor ebből sok problémám lesz. Akkor már nem késhetem le az "első órát". Hiába kelek fel az indulás előtt 3 órával is akár, a rosszullét közvetlen indulás előtt jön.


2011. márc. 28. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség. Tessék elmenni dokihoz vele.
2011. márc. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a mamádat, hogy valamikor egészen kis korodban ért-e ilyen jellegű "baleset", mert lehet, hogy ez a szitu jön elő az emlékeidben. Ha igen, akkor valószínű nagyon érzékenyen érintett lelkileg és mivel akkor ez nem lett részedről "tudatosan feldolgozva" (=semmi baj, megtörtént ez már mással is és hasonlók), azóta őrzi az emlékezeted és reagál. Ha volt ilyen eset, akkor beszélj egy pszichológussal, hogyan tudod ezt az emléket semlegesíteni.
2011. márc. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!