Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandulagyulladás, műtét?!

Mandulagyulladás, műtét?!

Figyelt kérdés
Sziasztok 1 hete kb hogy voltam fül-orr gégészeten ahol megállapították hogy a mandulám be van gyulladva és gennyes váladék jön ki belőle ha megnyomkodja a doktor.Azt mondta hogy sajnos ezt ki kell venni...de én nagyon félek az olyan műtéttől ahol én is látom mi történik velem.Eddig akárkit kérdeztem nem tudott pontos választ adni nekem arra hogy van -e lehetőség altatásos műtétre mert én nem bírnám ki ha végig látnám mi történik velem. kérlek irjatok.
2011. ápr. 2. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:

lehet kérni mostmár altatással is :)

nekem is javasolták tavaly mert többször begyulladt a mandulám,hogy műtét én nagyon féltem(12 lány vagyok) és megkérdeztük az egyik rokonomat és azt mondta hogy lehet mostmár altatással is régen nem lehetett mert veszélyes volt,de már nem az :)

sok sikert!és nyugi,10 perces altatót kapsz mert annyi a műtét,és csak 1 éjszakára tartanak bent :)

2011. ápr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Persze. Nyugodtam beszéled meg az orvosoddal,aki műteni akar, hogy altatásban végezzék a műtétet.

Bocsi, hogy visszakérdezek, de hány éves vagy? Mert idősebb korban azért egy mandulagyulladás eléggé megvisel egy szervezetet.

S idősebb korban csak akkor szokták kivenni, ha nagyon gyakran begyullad, rámegy pl. a szívre vagy az ízületekre a gyulladás.

2011. ápr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. 17 és fél éves vagyok, és nekem is ez a furcsa hogy nem szoktam megfázni gyakran,és nem is fáj a torkom vagy a mandulám se semmi ilyesmi de a doki azt mondta hogy húúú ezt ki kell venni mert gennyes de tényleg nem érzem a mellékhatását,és akiket eddig kérdeztem fele azt mondta hogy nem lehet választani a másik fele meg hogy igen...de nem merek visszamenni a dokihoz mert amilyen bolond orvosok vannak manapság,meg sem hallgatná hogy én azt szeretném hogy altassanak.(mert ilyen témákban iszonyatosan félek..)
2011. ápr. 3. 00:31
 4/4 anonim válasza:

2. válaszoló vagyok.: igenis szerintem van jogod eldönteni, hogy altassanak el, ha te úgy döntöttél. Inkább akkor nem javasolják az altatást, ha van valamilyen nyomós ellenjavallata, pl. súlyos szívbetegség. Ez ugye nálad nem áll fenn.

De szerintem azért, mert egyszer csúnyán be volt gyulladva a mandulád, még nem feltétlen kéne kivenni.

Esetleg kérdezz meg egy másik orvost is, ő mit mond.

2011. ápr. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!