Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A 2,5éves lányom folyton...

Kovács Hajnalka Ágne kérdése:

A 2,5éves lányom folyton felső léguti betegségben szenved (folyik az orra, köhög), mit tegyek? Sokféle vitaminokat kipróbáltunk, de igazán eggyiksem vált be.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
A tej es tejtermek jobban elohozza ezeket a betegsegeket.
2011. ápr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet gyerekbetegség, amit kinő. Ezzel sajnos szembe kell nézned.

Én 14 éves koromig szenvedtem mindenféle légúti betegségben, aztán egyik napról a másikra elmúlt. Kinőttem.


Lenne ötletem, de nem vagyok szakértő, a légút, mindig azt jelenti, hogy " szimbólikusan nem kap levegőt" a beteg...

Érdemes lenne egy helyi kineziológust felkeresned.

2011. ápr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nemtud senki valamilyen megoldást,mert így sokat hiányzik a bölcsiből?
2011. ápr. 4. 17:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Jól meghempergetni a földbe, had termeljen antitesteket a bacikra és normális, kiegyensúlyozott étkezés.Többet nem tehetsz.
2011. ápr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
17:29-nél a pont. Túlságosan védjük a gyerekeinket a fertőzésektől, mindent azonnal lemosunk róla, a környezetét szinte sterilen tartjuk, aztán amint közösségbe kerül, egyik betegségből esik a másikba, mert nincs a kis szervezete felkészülve a kórokozókra. Vidd ki gyakrabban a játszótérre (amikor sok a gyerek), az állatkertbe, simogassatok meg mindenféle állatkákat, szedjetek tavaszi virágokat, fűszálakat (az sem baj, ha a friss zsenge gyermekláncfű levelét elrágcsáljátok csak úgy, mosás nélkül, remek salátanövény), hemperegjetek a fűben/földön, minél koszosabb lesz a gyerek, annál jobb :=). Próbálj ellenállni a kísértésnek, hogy azonnal minden kis piszkot lemoss a gyerekről, az sem baj, ha egy kicsit szutykos manccsal elropogtat egy babapiskótát vagy almát... Persze nem megy ez egy nap alatt, hanem idő kell az immunrendszerének, de ha mostantól tényleg kicsit lazábban kezeled a tisztaság fogalmát (nem átesni a ló másik oldalára! A normális kézmosás, a napi fürdés igenis fontos!), akkor hamarosan egy kis vasgyúród lesz! Itt a tavasz, már az időjárás is a mi pártunkon áll, nem a bacikén és vírusokén. Türelem!
2011. ápr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!