Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy valaki 14 évesen alkoholt iszik?

Figyelt kérdés
Barátaim havonta legalább egyszer szoktak és féltem őket.Nem részegek mindig,de fordult már elő.Ebből lehet komolyabb bajuk vagy még nem vészes ennyit inni?
2011. ápr. 6. 12:32
 1/10 LeeWie válasza:
Felnőtt korban sem szép dolog, na de 14 évesen kezdeni nem koai egy kicsit?
2011. ápr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14-15 évesen mi is ittunk szinte minden héten. Volt, hogy iszonyatosan berugtunk, utána pár napig gondolni sem bírtunk a piára de pár nap pihenőnap után megint ment az ivás. Nem voltunk alkoholisták, csak bulizáshoz, szórakozáshoz jól esett. Nem azért írtam le mert követendő példa lenne, így 20éves fejjel belegondolva még gyerekek voltunk és ittunk. Viszont egyikünk sem lett alkoholista, manapság jó ha évente 3-4szer iszunk, akkorsem annyit h hullára beálljunk, csak h jókedv legyen.
2011. ápr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az alkohol méreg, még ha nem is részegednek le mindig, a szervezetüknek nem használ. A májat károsítja főként.

Hogy mit gondolok? Nem tudnak mással kitűnni, ezzel próbálnak nagynak tűnni, mint a 14-18 közötti korosztályba tartozók többsége (14? lassan inkább 12 az alsó korhatára).

21/N

2011. ápr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Magukat a gyerekeket sajnálom, hiszen egy 14 év körüli gyerek nehezen érti meg, miért károsak ezek a dolgok. A szüleikről megvan a véleményem, hogy ilyen fiatal gyerekeket egyáltalán engednek olyan helyre menni, ahol alkohol van. Azokról is megvan a véleményem, akik a törvény ellenére kiadják az alkoholt a gyerekeknek.
2011. ápr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi is ezt csináltunk annak idején és nálunk meg pont az lett a vége, hogy ismerek egy csomó alkoholistát.

A pia arra kell nekik, hogy feloldódjanak, ebben a korban sokan gátlásosak. Mi is azt hittük, hogy berúgva nem ciki sokminden, pl. egy buliban táncolni, józanul soha nem táncoltam volna, mert az égő... szóval sajnos ennek igazából soha nincs vége, a szervezet pedig szép lassan hozzászokik az italhoz. Amíg 14 évesen elég pl. 2 sör a jókedvhez, 20 évesen már 6-7 fog kelleni.

Arról nem beszélve, hogy sok fiatal azért nyúl a drogokhoz, mert a piától másnaposak, hánynak, rosszul vannak, a drog meg felpörgeti, nincs piaszaga stb.

2011. ápr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
utolsó előttinek: az én szüleim is nagyon rendesek és odafigyeltek, de simán át tudtam őket vágni... úgyhogy a szülő felelőssége egy bizonyos szintig érvényes csak.
2011. ápr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ígyvan az én szüleim sem engedték volna, de a gyerek leleményes;P
2011. ápr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha néha megiszik az ember egy pohár sört az nem gond, még ilyen fiatalon sem, viszont az már gáz, amikor a tizenéves kis trógerek részegen dülöngélnek hajnali kettőkor az utcán.

Viszont azoknak akik az alkohol méreg, címszóval itt nagy antialkoholista kampányt kezdenek üzenem, hogy vegyenek elő pár a témába vágó orvosi cikket. Az alkohol kis mennyiségben gyógyszer. Naponta mindenkinek meg kéne innia egy jó másfél-két deci minőségi bort, mert jót tesz a szívnek és az idegrendszernek, a májnak meg az a két decit semmi problémát nem jelent. A sör meg például a vesekőtől véd.

DE nagyon fontos a mérték ÉS a kor. Tizenévesen tényleg nem nagyon kellene inni, lerészegedni pedig semmilyen korban sem kellene.

2011. ápr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak anyg mennyiségben méreg az aolkohol ahogy az előző válaszoló is írta. Nagy mennyiségben szinte minden anyag méregnek számít...
2011. ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

#1

És megtanulni írni nem túl "koai" még?

2020. jan. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!