Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vércukorszint méréssel meglehe...

Vércukorszint méréssel meglehet állapítani 100%-osan, hogy cukros vagyok-e?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen.

40 éves vagyok,gyerekkorom óta cukorbeteg.

2011. ápr. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Meg ha előírásszerűen használod a gépet de csalóka lehet. Rólam most derült ki hogy nem kóser valami anyám meg évek óta cukros. Lehet hogy reggel éhgyomorra jó a cukrod de kajálás után lassabban áll vissza a rendes értékre és ez már jel.

Folyamatosan kell mérni reggel éhgyomorra, ebéd előtt, ebéd után 1 órával, hogy mennyit emelkedett és kaja után max 3 órával már vissza kell állnia a normál szintre ami 5,5 szint.

Kaja után egy órával max 7,8-as értékig jó, két órával később már vissza kell álljon az ebéd előtti szintre.

2011. ápr. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Étkezés után 1,5 órával mérünk,és nem 7,8-ig jó,hanem a normális értékig 6,2-ig.Engem a cukorgondozóba mindig erre tanítottak.
2011. ápr. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azt hiszem, hogy nálam sem stimmel valami, van 1-2 olyan tünet, ami eléggé cukorbetegségre utal:(
2011. ápr. 8. 23:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Szabad megtudni mik azok?
2011. ápr. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kissé zavaros a kép én mindenhol azt hallom, olvasom még a vérvételi eredményen is az 5.5-ös eredményt tüntetik fel

normálisnak.

Ez a felső határ egészséges embernél.

Mi nem vagyunk inzulinosok és több orvos is azt mondta hogy kaja után kb 1 óra kell a felszívódáshoz de max 2.

A másfél órás mérés szerintem jó de nekem mindig a 7.8-as eredményt mondta több orvos is és persze számtalan netes /nemgagyi/ diabeteszes orvosi oldalon is ez az érték szerepel kaja után. Mi ez az ellentmondás szerintem a cukorbetegség eléggé egyértelmű betegség ahhoz hogy ne legyen ekkora az eltérés az orvosi javaslatok között. Nem tudom hogy 1-es vagy 2-es típusu cukorbetegség esetén van-e valami különbség. Nekem most 6.8-as volt éhgyomorra vérvétel szerint. Egyébként szépen lemegy kaja után. A dokival megegyeztünk hogy egyenlőre diétázok aztán újabb vérvétel és meglátjuk kell-e bogyó. Na mindegy ez azért érdekes. Mindenesetre annyi igaz: alattomos betegség jó ha az ember odafigyel és vigyáz magára.

2011. ápr. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elsősorban ugye az a tipikus rossz lehelet, mondjuk nem vagyok biztos benne, hogy aceton szagú, de nem jó, és erős. Szerintem az. Fáradékonyság, sokat iszok, gyengeség. Nem tudok hízni, sőt szerintem fogytam is. Általában éjszaka is felkelek egyszer pisilni.:(
2011. ápr. 9. 00:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen,sajnos gyanús..

Én rengeteget iszok,és szinte mindig innék.Napi 5-6 liter simán meg van,de nyáron még több.Aceton szagú lehelet,az nem biztos,de ilyen édeskés szagú inkább.Fáradékonyság stimmel,sok pisilés stimmel,fogyás is.Még a viszkető bőr esetleg,amit észre vehetsz magadon.

2011. ápr. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jah, tudom:( Hát nincs mit tenni, hétfőn elmegyek dokihoz. Viszkető bőr? Inkább száraz egy ideje. De azt hiszem már ennyi tünet is elég, nincs mit tenni:(
2011. ápr. 9. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!