Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 11-es vércukorszint. Mi a teendő?

11-es vércukorszint. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Édesapám (52) teljesen bepánikolt, hogy ilyen magas a vércukorszintje. Fejébe vette, hogy csak zöldségeken fog élni, nem eszik kenyeret se. Én hiába mondom neki, hogy nem ez a megoldás.

Szeretném, ha leírnátok a tapasztalataitokat, hogy mi a leghatásosabb a vércukorszint normalizálására (mert biztos vagyok benne, hogy nem a zöldségeken élés)! Minden ötlet érdekel!


2011. aug. 10. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
háziorvos, majd diabetológus. Az sem mindegy, hogy evés után mennyivel mérte és mit evett. Szakember lássa, ő fogja a diétát és gyógyszerezést beállítani.
2011. aug. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Orvos -> kivizsgálás -> gyógyszer vagy inzulin


A 11 az elég durva, a cukorbetegséggel nem szabad játszani.

2011. aug. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Éhgyomorral kellett mennie. Viszont elég ideges volt, szerintem az is felvitte neki. Hétfőn kell mennie terheléses vizsgálatra.. csak addig is szeretném megnyugtatni valamivel!
2011. aug. 10. 18:34
 4/6 anonim ***** válasza:
A kivizsgálásig enyhe diéta és egy kis testmozgás, pl. könnyű séta. Semmiképpen nem szabad zöldségeken élnie, ezek zömmel tele vannak keményítővel, ami cukor + egy magyaros étrendhez szokott férfi legyengülne tőlük. Szerintem bőven elég, ha a hozzáadott cukrot kerüli (pl. kávéban, süteményekben, üdítőitalokban), illetve fehér kenyérről átvált teljes kiőrlésűre.A 11 tényleg nagyon magas érték és egyetértek az előttem szólókkal, hogy muszáj komolyan vennie. Ha viszont ideges volt a vizsgálat előtt, akkor ez az idegesség jelentősen megemelhette az éhgyomri vércukorszintjét, a terheléses vizsgálat után sokkal többet fogtok tudni! Ha a kezelőorvosa annyira súlyosnak ítélte volna meg a helyzetet, már valószínüleg a vizsgálatig írt volna ki valamilyen gyógyszert (pl. metformint), még az is lehet, hogy egyelőre csak inzulinrezisztenciáról van szó.
2011. aug. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én édesapámnak is ugyan ez (60)éves a helyzete csak neki 16-os!! cukra volt,lassan megy le neki már 8 -as.Először is háziorvos,ő köteles adni egy olyan füzetet ami a cukor(betegek) táplálkozását írja le hogy mit szabad enni és mit nem, nagyon hasznos a Novartis adja ki azt hiszem,ill. kell gyógyszer is ,szóval háziorvost kell meg látogatni .

Ja és szólok hogy sok zöldség mint pl.paradicsom tartalmaz cukrot tehát ez nagyon rossz ötlet.

2011. aug. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigieket!


Annyit még érdemes megjegyeznem, hogy nem a háziorvos vizsgálta, hanem sportorvosin volt, tehát idegen helyen.. talán azért nem kapott egyből gyógyszert?


Kedves utolsó: a Te apudnak akkor gyógyszerrel és megfelelő étrenddel vitték le? Semmi komolyabb beavatkozást nem igényelt?


Valamint azt tanácsolták, hogy esetleg a hétfői vizsgálat előtt vegyen be nyugtatót, hogy ne idegeskedjen annyira. Ez jó ötlet? Nem befolyásolja az eredményt?

2011. aug. 10. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!