Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megnézhetem a kórházban...

Megnézhetem a kórházban végzett vizsgálatok eredményét, feljegyzéseit? Kérhetek róla másolatot? és ezt kivel lehetne megbeszélni, segítséget kérni ehhez?

Figyelt kérdés
A decembert kórházban töltöttem terhességi mérgezéssel. Az ott végzett vizsgálatok eredményét (vérnyomás, labor, testhő, ultrahang,CTG, flowmetria,) és egyéb eredményeket, feljegyzéseket? A benn töltött időről részletes feljegyzés van, igaz? Azt kötelesek kiadni?
2011. ápr. 13. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Kiadni nem feltétlen kötelesek, de másolatot kötelesek adni.

Fognak is ha megkéred őket.

Először csak a kórházat hívd föl vagy az osztályt ahol voltál, hogy mi ennek a módja.

2011. ápr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezeknek a vizsgálati eredményeknek szerepelniük kell a zárójelentésen. Erről lehet kérni másolatot, ha elveszett, elvileg fizetni kell érte, gyakorlatilag nem szokták kérni.

Egyébként "az egészségügyi dokumentáció megismerésének joga" megtalálható a hatályos e.ü. törvényben- lsd. google

2011. ápr. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egy része valóban rajta van. De a vérnyomás, testhőmérséklet (amiket naponta 2-3 alkalommal mértek), és a CTG eredménye nincs rajt. Ráadásul a CTG olyan, papíron van, mint az ekg, és azok másolata is kellene. ráadásul nekem volt, hogy 1 nap 5 ctg-t is csináltak. Csak az a fura, hogy senki nem mnodott róla semmit, csak azt a választ kaptam, hogy a dokik tudják elemezni, őt, még azt sem mondták a szemembe, hogy császár lesz, ezért akarom alaposan átnézni, hátha van valami,amit nem mondtak meg...
2011. ápr. 13. 23:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Elvileg mindent megnézhetsz, DE magadtól semmit sem fogsz érteni belőle, mindenképpen egy másik orvos segítségére lesz szükséged, aki fordít és magyaráz.
2011. ápr. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!