Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet leszoktatni...

Hogyan lehet leszoktatni valakit az alkoholizmusról, ha ő nem akar?

Figyelt kérdés
Mindennaposak a családi veszekedések az apám alkoholizmusa miatt. Ilyenkor agresszív, öntelt, nagyképű, azt hiszi neki áll az egész világ, kibírhatatlan! Ha éppen elkapjuk egy józan pillanatában, persze nem emlékszik semmire. És amire nem emlékszik az szerinte meg se történt. Leszokni már megpróbált, de néhány héttől tovább nem bírta. Most már a szándékot sem látni rajta, hogy le akarna. Nagyon sokszor próbáltunk vele erről beszélni, de tojik az egészre, nem érdekli. De ez így nem mehet tovább! Édesanyámat és nagymamámat is teljesen tönkere teszi. A segítségeteket szeretném kérni, hogy létezik-e valamilyen mód a leszoktatásra, amit akár a tudta nélkül is lehetne alkalmazni, ha már másképp sajnos nem megy? Bármit megtennék érte, hogy csak egy kicsit is javuljon a helyzet.. (F/17)
2011. ápr. 14. 00:27
1 2
 11/14 anonim válasza:
Hát igen sajnos az ilyen fiatalkorban pedig az ember tényleg nem tud mit tenni gyerekként, ki van szolgáltatva a helyzetnek.
2011. ápr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

14:07-re

Sokszor anyám kért meg, hogy segítsek neki, és kísérjem le apámat a sétájára.Én meg megtettem, mert azt akartam anyám szeressen!!!

Valóban én voltam a hibás, hogy rámentem, mert engedtem magam?Nem hinném, mert csak egy kislány voltam, aki szeretetre vágyott.Még a mai napig is érzem ezeknek az éveknek a hatásait.És szerintem, amíg élek nem fog elmúlni ez nyomtalanul.

Persze a kérdezőnek írom, neked nem kell ilyen útra lépned, nagyon sok segítség van erre.Privibe megírtam....

2011. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg választ és együttérzést!

A válás természetesen már többször is szóba került. ilyenkor persze előjöttek a fenyegetőzések, durvábbnál durvábbak, főleg édesanyám és anyukája felé, mert tudja hogy a családja nélkül egy nagy büdös nulla lenne. Nincs semmije.. Ház anya nevén van, hozzátartozói ugyanolyanok, mint ő maga. És itt jön közbe a félelem, mert sajnos ki is nézem belőle, hogy egy bolond pillanatában be is váltja a fenyegetőzéseit. Szóval nem gyengén sakkban tart minket, nem tudunk lépni semerre, és végső elkeseredésemben fordultam ehhez az oldalhoz..

2011. ápr. 14. 17:38
 14/14 anonim ***** válasza:

Kíváncsi vagy a "francia módszerre"? Akkor itt olvashatsz róla:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Ne hagyd ki.

2011. aug. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!