Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi vesz rá egy embert, hogy...

Mi vesz rá egy embert, hogy vagdossa magát?

Figyelt kérdés

Nővéremről lenne szó. 29 éves. Emlékszem 15 éves volt, amikor az első sebhelyeket megláttuk a karján. A szüleink nagyon kikészültek ettől, de csak lehordták, vagy siránkoztak.


Néha, amikor elment bulizni és hazatért, ittas állapotban,

"vagdosta magát". Szabályszerűen, volt olyan, hogy 14 vágás-felszínes, de látványos- volt a karján. Egyszer rányitottam egy ilyen rohama után és könyékig véres volt, a padló vérben úszott.

Eléggé megviselt a dolog engem is.


Mikor elköltözött itthonról, úgy tűnt, nem csinalja tovább. De nemrégiben hazajött, és a tenyere...a tenyere tele volt vágásokkal. Az ujjbegyei is. Próbálta rejtegetni, de én észrevettem és kérdőre vontam. Nem tudott ésszerű magyarázatot adni.

Nincsenek öngyilkos hajlamai, van egy kedves élettársa is, én egyszerűen nem hiszem el, hogy ő nem vette észre!


Olvasgattam ilyen betegségek után, de igazából nem találtam rá magyarázatot. Ő azt hajtogatta, mikor legutóbb is szembesítettem, hogy csak "felindult, és örömet okozott neki".


Iszonyatosan aggódom, előre is köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 16. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Jól értelmeztem,hogy már 14éve csinálja??

Szüleid miért nem vitték el egy orvoshoz mikor először meglátták? Ha akkor segítenek neki akkor ma már normális élete lenne!

Na de a kérdésedre válaszolva: Én is nagyon sokáig csináltam, kb. 2évig,és azért mert depressziós voltam,rengeteg düh,fájdalom volt bennem,amit nem tudtam megbeszélni senkivel,és egyszerűen már majd szétrobbantam tőle, először "bántottam" magam,majd jött a penge,üvegszilánk, mikor mi,ha fizikai fájdalmam volt,nem figyeltem a lelkire. Nagyon nehéz volt kijönni belőle,de sikerült,egy jó pszihológus,gyógyszerek,és egy kitartó,segítő társ kellett.

2011. ápr. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Azt hiszem én erre a válaszadásra alkalmas lehetek,mivel én is szenvedtem ilyen "betegségben".Anno sokszor mikor rossz dolgok történtek velem,megnyugtatott ha szikét,ollót,vagy vmi éleset ragadtam és megvágtam magam. De most,hogy már ebből kigyógyultam,azt mondanám azért volt,mert vmennyi rossz dologért magamat hibáztattam és "megbüntettem" saját magam,így megnyugodtam.Néha úgy gondolom hogy figyelemfelkeltés céljából is lehetett,és volt mikor jó érzés volt h sajnált vki..Ha pedig nem történnek vele különösebb rossz dolgok akkor vagy nagyon érzékeny,vagy nem szereti magát és jobban lesz ha csonkítja önmagát.Nekem barátom tudott segíteni ebben,megigértette velem h nem csinálom többet és be is tartom.Ő mellettem van lelkiekben és nagyon jó érzés:)
2011. ápr. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Először is, szüleink olyan munkakörben dolgoznak, hogy kb. felőrli őket már az is, én igazából én sem értem, miért nem küldték el, egyszer ment el pszichiáterhez nővérem-21 évesen-, ami ugye nem sokat ér, mert csak gyógyszereket ír fel-ha jól tudom, de azért is lehordták, "csak lusta szembenézni a élettel stb."


Akkor van erre gyógymód?

2011. ápr. 16. 22:51
 4/9 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 22:50


Neked is köszi!


Igazából, azt észrevettem, hogy iszonyatos önkritikája van.

Olyan dolgokat kezel tonnányi súllyal, amiket mások észre sem vesznek. Pl. azt is zokon veszi, ha valaki beszól neki az utcán és napokig felemlegeti.

Örülök neki, hogy a párod segített ebben, remélem nővéremnek is segít, nagyon kedves élettársa van, előtte elég kritikus fiúkkal járt, arra emlékszem...

2011. ápr. 16. 22:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen van,amint le is írtam. Egy pszihológus. Ha nem mentem volna keresztül,azt mondanám Én is,hogy "úgy is csak gyógyszerekkel tömnek tele...stb." De hidd el nem! Ha nem segítenek rajta előbb utóbb tragikus vége lesz. Mi lesz ha egyszer úgy vágja meg magát,hogy túl sok vért veszít? Engem úgy talált meg anya annak idején, már eszméletlenül feküdtem,a vértócsámban,de utána az volt az első,hogy vitt is orvoshoz!
2011. ápr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat!


Szerintem jövő héten felkarolom, aztán irány egy jó pszichológus.

Tényleg durva, hogy ennyien küzdöttek ezzel...De látom Ti erősek voltatok. Remélem testvérem is az lesz.:)

2011. ápr. 16. 23:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak legyél mellette,lássa rajtad,hogy foglalkozol vele,és úgy neki is könnyebb lesz! Kitartás Neked is, és Neki is!
2011. ápr. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2011. ápr. 17. 00:14
 9/9 anonim válasza:
100%
Tényleg kitartás!:) Ha tesztek ellene,és ő is közreműködő lesz, akkor neki is menni fog mint nekünk :)
2011. ápr. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!