Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ismer ajak vagy szájpadhasadék...

Ismer ajak vagy szájpadhasadékos embert? Mennyire más az élete?

Figyelt kérdés

Esetleg neked van ilyen? Vagy ismersz valakit aki így született? Meglátszik neki nagyon? Mennyire és más életet mint a többi ember? Fogai nőttek rendesen? Van beszédhibája vagy hallászavara? Nekem is van bal orromnál ajakhasadék+szájpadon is. Illetve persze csak volt, de így is meglátszik. Néha nagyon kivagyok miatta. 4 évig volt fogszabályzóm most éjjeli van és most jöttek rá hogy gebasz van és ahol a hasadék van ott az ínyt ki kell pótolni csonttal hogy be lehessen végre fejezni a fogszabályzást. Beszédben nem tudom rendesen kiejteni az "sz" "c" "z" betűket főleg de van még néhány amit nem igazán. Most fogok járni logopédushoz is hátha jobb lesz.

Az orromat már műtötték az már alig szembetűnő, de ha akarom még lehet szépíteni. Nem tudom hogy a számon a forradást el lehet e tüntetni ezt majd szájsebésztől meg kell kérdezni. Csak az is a baj hogy iskolából is sokat hiányzok, de fontos lenne nekem hogy mindent helyrehozzanak. Amúgy jó fejnek tartom magam és úgy mindenkivel megvagyok (igaz mindig van 1-2 ember aki csak arra utazik, hogy ahányszor rám néz elfintorodjon),de néha amikor senki sem látja van hogy végiggondolom mennyire jobb és könnyebb életem lenne enélkül...

De ami talán a legjobban zavar hogy úgy érzem semmi esélyem sincs a lányoknál. Ha van valaki akit ismersz ilyennel vagy neked van akkor leírnád hogy hogyan oldottátok ezt meg?

15/F


2011. szept. 17. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ismerek. 2-t is.

Egyiküknél észre lehet venni, főleg ha beszél. De mindenki megszokta már és senkinek nem furcsa.

Másikuknál nem lehet észrevenni beszéd közben, csak akkor ha az ember nagyon megbámulja, akkor lehet észrevenni a száján a forradást. Neki pl. nem volt sosem barátnője, pedig 30 éves, kicsit tartott a női nemtől, visszahúzódó volt. De végre rátalált álmai asszonyára és feleségül is vette, igazán szép pár.


Ne csüggedj!Már miért ne lenne esélyed a lányoknál?? A lányoknak (már a normálisabbjának!) az a legfontosabb milyen belső értékeid vannak. Lehet eddig a nagyképű kis cicamicákkal találkoztál, és nem egy rendes, aranyos lánnyal. Eljön az időd hidd el!!!!

2011. szept. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jó lenne :)

Köszi a válaszod :)

2011. szept. 19. 22:20
 3/3 anonim válasza:

nekem is van :) és ugyanígy állok a beszédkészséggel :)

ha valami érdekel/tudok segíteni valamiben írj nyugodtan privit :)

17/L

2014. febr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!