Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandulaműtét? Fontos, aki tud...

Mandulaműtét? Fontos, aki tud segítsen .

Figyelt kérdés

26 vagyok ,ezzel riogatott egy orvos ma .Nem igazán örülök neki. És remélem el tudom kerülni .


De ha mégsem, kérlek válaszoljatok az alábbiakra:


-a altatásban vagy bódításban végzik (az érzéstelenítést kizártam magamban ,de nálam a bódítás nem ér semmit, csak az intravénás altatás .Úgy is csinálják, lehet kérni ?)


-Tudtok megbízható jó orvost aki, nem hentes módon dolgozik ,és a hiba %a is kisebb ?(az illető nevét priviben akár.)


-a pajzsmirigy mellett buherálnak. mennyi az esélye egy műtétet követő esetlege hormonborulásnak ?


-Hallottatok e már a lézeres eljárásról ?


ÍRJATOK!

KÖSZÖNÖM!


2011. ápr. 19. 01:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Felnőtt korban már nem altatnak mandula műtétnél, helyi érzéstelenítésben végzik el. Utána napokig fog fájni a torkod, és alig tudsz majd enni és azt is pépeset.Beszélni is alig fogsz majd tudni. Tejet, tej terméket nem szabad. Ajánlani ugyan nem tudok senkit, de még elmondanám, hogy nem valószínű, hogy pajzsmirigy problémáid lennének utána.
2011. ápr. 19. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 21 éves koromban vették ki a mandulámat. Szerintem nem vészes, ki lehet bírni. A doki először nekem is, hogy érzéstelenítéssel csinálják, én egyből kérdeztem, hogy altatásban nem lehetne-e? Azt mondta dehogynem, csak sokkal veszélyesebb úgy. Könnyen lefolyik a vér, megfulladhatsz vagy tüdőgyulladást kaphatsz.. Nekem ennyi elég is volt, maradtunk az érzéstelenítésnél. Nem vészes, kibírható. Fehérváron műtöttek engem. Az első 2-3 hét rossz lesz utána.


Első válaszoló:

Tejet nem lehet inni? Nekünk hozták a kakaót is az osztályon.. A babapiskótát úgy ettük mártogatva a kakaóba..

2011. ápr. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ajánlom figyelmedbe: [link]
2011. ápr. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első egy nagy idiótaságot mondott most.

Minél idősebb valaki, annál jobb,ha altatásban végzik, mert a hegek és a gócos mandula olyan mélyen lehet a torokban, hogy csak altatásban lehet jól hozzáférni.

Én 23 évesen vetettem ki, először helyi érzéstelenítésben kértem és egy hét múlva vénás vérzésem lett, mert a leghátul lévő vénát a doktornő nem tudta rendesen elkötni, olyan mélyen volt. Utána altatásban csinálták meg újra és az sokkal jobb. Kapsz egy infuziót és már alszol is ,majd felkeltenek.

Először furcsa érzés lesz a torokban, máshogy tudsz nyelni is, nekem először az orromon jött ki a tea.Viszont az sem igaz,hogy nem lehet enni, mert 1 órával a műtét után már hoztak pépes ételt, sőt, amint eláll a vérezgetés, már kell is inni.

Nem akkor fáj, hanem kb. 3 nap múlva, amikor elkezdődik a sebleválás.

Nem fogok hazudni, persze egyéne válogatja, de igenis k.rvára tud fájni,olyan,mintha kést forgatnának a sebben és kisugárzik a fülbe is, volt olyan,hogy éjszaka is erre ébredtem.De 1 hét után szűnik a fájdalom és fokozatosan elmúlik. Viszont azt is tudnod kel,hogy újra meg kell tanulnod enni, inni és beszélni, én 2 hónapig sem tudtam kiejteni bizonyos hangokat, főleg a H- hangot.

A pajzsmirigyhez semmi köze ennek, hozzá sem érnek.

Amikor helyiben csinálták nekem, az inkább érdekes és kicsit sokkoló volt, azért gondolj bele, hogy a szemed előtt vágják ki a manduládat, hiába nem érzed, háal az égnek, azért kellemetlen, mert én folyton attól féltem, nehogy elmúljon az érzéstelenítő hatása. Kaptam lidocaint és még spray formában is, nem éreztem semmit, azt sem , amikor hirtelen köhögtem és az orromból jött a vér.NA ezért kellemetlen, jobb altatásban és kevesebb a kockázat. Nem folyik le a vér, annyi,hogy megfulladj, rákötnek egy szívót a torkodhoz. Ami vér lefolyik, azt kikakilod.

2011. ápr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Orvost nem tudok,csak jó kórházakat;Tatabányai-Szent Borbála Kórház,Bethesda,és Pesten még sok van...

Nem,nem buherálnak a pajzsmirigy mellett.Ennek semmi köze ehhez!Nem várható hormonborulás.

Hallottam már róla,de nekem nem úgy csinálták,hanem a hagyományos eljárással,ezért erről nem tudok semmit.

Hidd el,ha a megfelelő fájdalomcsillapítót használod,és nem szeged meg a diéta szabályait:nem kiabálsz,nem eszen meleget,és túl fűszereset,akkor nem lesz semmi baj! :D

2011. okt. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!