Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen drogokkal lehet elérni...

Milyen drogokkal lehet elérni egy alkalomra, vizsgára a jobb tanulást, memóriát?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 06:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit furcsállom a kérdésedet, nem értem hogy miért csak egy alkalomra akarsz jobb memóriát? Nem lenne jobb ha ez a képesség, ami egyébként egy fiatal embernél normális esetben teljesen természetes dolog, mindig meglenne? És nem értem azt sem, hogy miért drogot említesz? Sajnos nagyon eltérítettek már bennünket az igazságtól,nem tudjuk hogy ha el vagyunk látva rendesen tápanyagokkal, akkor az emberi szervezet egészségesen működik, és nincs ilyen gond, hogy nehezen fogadja be az infokat, vagy hogy rossz a memória.

A baj az, hogy ma már a táplálkozás során nem lehet bevinni a kellő mennyiségeket a vitaminokból és ásványi anyagokból, ezért azt tanácsolom, hogy ha kifejezetten az agyi munkát szeretnéd támogatni, akkor válassz egészséges megoldást, azaz szedjél B-vitamin komplexet C-vitaminnal kiegészítve, valamint Omega 3-at is, mert ezek a természetes anyagok szükségesek ennek a funkciónak a javításához.

2011. ápr. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Kávé, csoki. Más sz*rokkal ne próbálkozz.
2011. ápr. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó amit az első mond, de ha valóban gondod van a tanulással, akkor gondolj arra is, hogy esetleg lehetsz funkcionális analfabéta. Ez azt jelenti, hogy nem érted meg, amit olvasol, nem tudod visszamondani az olvasott szövegek lényegét. Elég gyakori ez a probléma és sokan nem is tudnak róla. Sajnos egyre gyakoribb is, mivel az általános iskolai oktatás színvonala egyre romlik. Tudsz rajta segíteni úgy, hogy gyakrabban olvasol és az olvasottakat kis részletekben visszamondod, vagy leírod. Amúgy meg nézz utána, hogy mi a teendő még ilyenkor.
2011. ápr. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 homo ludensz ***** válasza:
Évekkel ezelőtt készültem egy megyei vetélkedőre.Hazahordtam a tonnányi szakirodalmat és mivel úgy véltem egy kis serkentés csak jót tesz odakészítettem némi borocskát. Szépen haladtam előre mind kettőben csak másnap arra sem emlékeztem hogy meddig jutottam a lexikonokban. Bízzál a memóriádban, a lényeget jól előadó képességedben,gondolom én hogy eddigre megtanultál tanulni.
2011. ápr. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sehogy nem lehet. És remélem drog alatt a gyógynövényeket értetted :P

Ha nem vagy elég éber, koffein, amilyen formában szereted, de vigyázz, ha túlpörögsz vagy nem tudsz tőle rendesen aludni, akkor csak többet árt.

Az egyetlen jó módszer, hogy kikapcsolod a tévét, gépet, zenét, és odafigyelsz arra, amit tanulsz. Mondd hangosan, írd ki a lényeget, csinálj ábrákat.

Óránként egyszer kelj fel és mozogj 5 percig, én ezalatt meg szoktam hallgatni két számot, felpörget.

A csokit se feltétlen javaslom, mert csak akkor hat, ha folyamatosan eszed, és annyira azért nem egészséges. :D Inkább szőlőcukor, vagy valami aszalt gyümölcs, magvak.

Ja és aludd ki magad előtte, vagy ha olyan vagy mint én, nulla koncentrációs képességgel, akkor minimálisat aludj. Én fáradtan csak egy dologra vagyok képes koncentrálni, optimális esetben ez az előttem lévő papírlap (szóbeli vizsgánál aludj, mert különben hülyeségeket beszélsz majd xD). Asszem ennyi a vizsgatippem, hajrá.

Végső esetben írj egy jó puskát. :D

2011. ápr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%

Van a memoril nevű gyógyszer az segít.

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A MEMORIL ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

Egyes funkcióinak javítása (tanulás, memória, figyelem stb.), szédülés és ahhoz társuló egyensúlyzavarok kezelése, agyi történések maradványtüneteinek kezelése, különösen a beszédképtelenség.

2011. máj. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!