Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hirtelen felállás után megszéd...

Hirtelen felállás után megszédülök, és csillagokat látok, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
17 /F , aktívan sportolok, vérnyomásom rendben van... egyetlen baj ez, ha egy kicsit ledőlök, (5-10perc akár) és utána felállok, és olyan 2mp-re a látótér beszűkül és kicsit megszédülök, napjába nagyon sokszor előfordul. Mit tudok tenni? gyógyszert nem akarok, se orvost, mert annyira nem zavaró csak hát azért mégis, hátha el lehet rendezni valami olyannal hogy több zöldség vagy valami..
2011. ápr. 25. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi vagyok, velem is ugyanez van mostanában, pedig én 35 éves vagyok.

Ez szinte ájulás, nem?

Most már fel vagyok készülve rá, és olyankor gyorsan leülök.


Amúgy tinédzser koromban ez nálam rendszeres volt, aztán teljesen elmúlt. Kb. egy hónapja jött elő, de szerencsére azért nem mindennap.

Olyankor remegnek is a végtagjaim.

2011. ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pedig lehet alacsony a vérnyomásod.
2011. ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vérnyomásod nyugalmi,fekvő helyzetben alacsony lehet, ez azért van.


Kardió edzést próbáld ki.

2011. ápr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én amúgy olyankor nem is látok, nem is hallok.
2011. ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 édua93 válasza:
A fenti válaszok szerintem elég hasznosnak bizonyultak.Alacsony vérnyomás satöbbi.Hát nézd azért ha módod van rá, lassan állj fel, de azért ne nőjön ki addigra szakállad:)
2011. ápr. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, a megoldásom az, hogy lassabban állok fel. Először csak felülök, pár másodpercet várok, és utána állok fel. Az is segít, ha felkelés előtt mozgok egy kicsit az ágyban, gurulászom, fekve ugrálok, ilyesmi. De csak akkor, ha nem lát senki, nehogy hülyének nézzenek :)
2011. ápr. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Nekem is volt ilyen a te korodban. Alacsony vérnyomás és alacsony vércukorszint okozza. Mindig reggelizz be jól, ha teheted, mert akkor lesz tartaléka a szervezetednek, és így kevesebb az esély arra, hogy sportolás közben ájulásig hajtsd magad. (Ami előjöhet akár közvetlen pihenés után is...)
2011. ápr. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Heti 5x edzek, abból 3 súlyzós, és 2x kung fu, rendesen is kajálok főleg most húsvétkor, amikor egy hadseregnek elég kaja van itthon :)

2011. ápr. 26. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!