Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Háton vagy hason alvás egészsé...

Háton vagy hason alvás egészségesebb?

Figyelt kérdés
Én képtelen vagyok háton aludni... Hogy lehetne'megtanulni' ? Szoktam mostanában, de hiába vagyok akármilyen fáradt, kb fél óráig is fekszem csak úgy háton, és nem tudok elaludni, persze hasrafordulok, 1 pillanat alatt elalszom.
2011. jún. 25. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Évek óta hasom alszom. Pedig piszokúl nem egészséges, a nyaki gereincem ezt bizony nem nagyon tolerálja. Vettem már egy anatómiai párnát, ami tartja a nyakamat. Azt viszont tapasztaltam, ha oldalt fekve alszom, reggel sokkal jobban érzem magam. Háttal egyáltalán nem tudok aludni. Tehát nem vagy egyedül.
2011. jún. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A természetben egyetlen élőlény sem alszik hanyatt fekve. A hason fekvés természetesebb és egészségesebb is főleg a tüdő számára (nincs úgy kifeszítve). A legjobb megoldás, ha a párna a hasad és a nyakad között helyezkedik el, de a fejed már lelóg róla. Így ugyanis a gerinc teljesen tehermentesül (kinyúlik), a fejed pedig nincs annyira kitekerve és levegőt is könnyebben kapsz. A hanyatt fekvésre még csecsemő korban szoktatják rá az embert amikor még gyenge a rekeszizma, és hason fekve esetleg meg is fulladna. -Na ebből is látszik mennyire elkorcsosultunk már!..
2011. jún. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem tudok háton fekve aludni. Hason vagy oldalt-lehet hogy nem annyira egészséges, de legalább kialszom magam.
2011. jún. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia!


Én is hason alszok. Csak akkor aludtam háton, amikor pl. nagy seb volt a térdemen, és tudtam, hogy nem jó ráfeküdni, vagy ha menzesz előtt nagyon fáj a mellem. Akkor csak háton tudok, de nehezebb az elalvás sokkal.


Az anatómiai párnának meg az a baja, hogy hason alvásnál nyomja a gégémet. Ezért párna nélkül alszok.

2011. jún. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!