Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha én pl. Vas megyei vagyok,...

Ha én pl. Vas megyei vagyok, attól még kérhetek egy Zala megyei kórházba beutalót, mert az nekem sokkal szimpatikusabb?

Figyelt kérdés
Vagy meg van szabva,hogy csak a megyei kórházba mehetek,ha gondom van? És ha pont Zalaegerszegen dolgozik egy jó nőgyógyász akihez menni akarok rendelésre,akkor mi van?
2011. máj. 5. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Most még kérhetsz. De tervezik a kötelező betegutat. Akkor már csak fizetősen.
2011. máj. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kórházi osztályra csak zala megyei lakó- vagy tartózkodási hellyel (állandó vagy ideiglenes lakcím)rendelkezőket vesznek fel alapból. Megyén kívüli betegnek lehetősége van főigazgatói engedélyt kérni, hogy fogadják (állítólag szokták engedélyezni, ha nincs nagy túlterheltség). Kérdezd meg a kórháztól telefonon a részleteket (06-92-507-500).

Az orvostól is érdeklődhetsz, hogy szakrendelésen tud-e fogadni megyén kívülről.

Máshol is érvényes, hogy a lakóhely szerinti kórház az ellátóhely, ha nincs olyan osztály, akkor mehet tovább a beteg, de általában a megyei magasabb szintű kórházba.

2011. máj. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!