Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik az AIDS-re a mai...

Létezik az AIDS-re a mai technikával ilyen gyógyszer?

Figyelt kérdés

Még mielőtt vki belekötne, nem, nem vagyok AIDS-es csak érdekel hogy van-e olyan gyógyszer amely annyira lelassítja (vagy meg is állítja)az immunrendszer pusztulását hogy egy ember aki aidses (pl afrikába sokan)az élete végéig el tudjon vele élni? Mármint olyan gyógyszerről már hallottam hogy kb 20-25 évig hat utána vége, de létezik-e ilyen hatékony gyógyszer ami képes annyira lelassítani a folyamatot hogy egy ember boldogan végigélje az életét ?


Amúgy + kérdés : a tudomány jelenleg hol tart a gyógyszerek terén mármint hogy ilyen betegségre mint pl az AIDS végérvényesen adjanak a fertőzöttnek ellenszert?:O Szerintetek mikorra várható a tökéletes ellenszer ellene?


2011. máj. 11. 16:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A "lelassítja a folyamatot" alatt azt értem hogy önmagába a betegség megmarad csak annyira lelassítja hogy szinte vagy tünetmentes vagy egy ember el tud vele élete végéig élni. Tehát ezalatt nem az ellenszert értem.
2011. máj. 11. 16:18
 2/11 anonim ***** válasza:

"a tudomány jelenleg hol tart a gyógyszerek terén mármint hogy ilyen betegségre mint pl az AIDS végérvényesen adjanak a fertőzöttnek ellenszert?:O Szerintetek mikorra várható a tökéletes ellenszer ellene?

"


Ezt nehéz megmondani, mert a kísérleteknek vagy jó az eredménye vagy nem. Lehet hogy 2 hónap, lehet hogy 30 év múlva se lesz tökéletes gyógyszer rá.

A legnagyobb baj az, hogy pont a legfertőzöttebb területeken nem engedhetik meg maguknak a kezelést az emberek. De ezeken a területeken a nemi erőszak és a gumik hiánya illetve ára is probléma.

2011. máj. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A mostani koktélokkal is le lehet élni egy életet, már régen nem 20-25 évet kapsz. Tulajdonképp teljesen deaktiválható a vírus, de folyamatos gyógyszerszedés kell hozzá.
2011. máj. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi az infót első tudom Afrika nagyon szegény :S


utolsó:_ tényleg?:O honnan tudod? tényleg annyira deaktiválható a vírus hogy rendszeres gyógyszer szedésnél megmarad az immunrendszer és az ember nyugodtanm minden szövődmény nélkül élheti az életét?:O (minden szövődmény alatt értem : nem hal bele egy náthába vagy szimpla lázba pl, nem keletkezik a vírus miatt vhol daganat)

2011. máj. 11. 17:15
 5/11 anonim ***** válasza:
nézd meg Michel Jordant,él virul, gyerekei születtek....
2011. máj. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Michael Jordan aids-es? vagy te ezt az élete végéig dolgot onnan szűrted le hogy michael jordan is az? amúgy gyereke hogyan szülessen akkor ő is elkapja.....vagy nem?


de amúgy tényleg élete végéig el lehet vele élni minden következmény nélkül rendszeres gyógyszereléssel?

2011. máj. 11. 17:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Mivel ő volt az egyik első aki aki nyiltan kiállt még a 90-es években, ezért mindenki tudhatja.

Mesterséges megtermékenyítéssel, de a saját spermájából lettek gyerekei.

Ehhez az kellett, hogy nagyon az elején elkezdjék a kezelést. Akinél csak később vették észre,azok nem élték túl, Mint ahogy ma sem.

2011. máj. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
jah tudom akinélé már kialakult az AIDS betegség azoknál nem sok az esély. de akinél nem alakult még ki (vagyis még a lappangási idő tart) addig még ugyan úgy járhatnak mint Michael Jordan?
2011. máj. 11. 18:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, embert kuldtunk a holdra es a betegsegeket meg mindig nem tudjuk gyogyitani? Vagy valakinek csak nem erdeke?

Tudod peldaul az usa mennyit kolt a hadiiparra? Tobb mint 600 billio dollart. Es tudod mennyit a gyogyszerekre? tobb mint 5 trilliot!

Es meg mindig nincs a raknak ellenszere? hm......


Ha vagod az angolt, akkor ajanlom az alabbi erdekes olvasmanyokat:

[link]


[link]


[link]

2011. máj. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Michael Jordan?

Én Magic Johnsonról tudom úgy, hogy HIV pozitív. De ő is húsz éve él és virul, mint ahogy mások is. A mai szerekkel tényleg jól kordában tartható a vírus.

2011. máj. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!