Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Inzulinos cukorbeteg lettem....

Inzulinos cukorbeteg lettem. Mit csináljak, ha vendégsébe megyünk, és ott vacsorázunk, ebédelünk? Hogyan méricskéljem az adagokat?

Figyelt kérdés
Vagy hogyan étkezzem olyankor? Mi elég sokat járunk étterembe, rokonokhoz, hatalmas családi ebédek, és most teljesen elkeseredtem, nagyon rossz érzés, hogy nem úgy mehet tovább, ahogy szeretném...:(. A hétvégén is hivatalosak vagyunk, segítsetek kérlek, hogy mit hogyan egyek. Kétlem, hogy a házigazda kiszámolja a szénhidráttartalmat!
2011. máj. 12. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
megtanulod ránézésre megsaccolni,hogy mi hány gramm. Egyél olyat amiben biztos vagy.
2011. máj. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elmondod az ismerősödnek, hogy ez van, és megkéred, hogy olyan kaját főzzön, amit te is megehetsz. Pl. ne cukros dolgokat, hanem inkább salátát hússal.

Én megtennék ennyit a vendégért, hiszen azért hívom, hogy jól érezze magát, és úgy főzök, hogy a kedvére való legyen, akkor is, ha nem beteg. Ha problémája van, még inkább figyelembe veszem. Vegetáriánusnak sem tálalnak fel egy fél disznót, meg sem próbálják, mert tudják, hogy nem eszi meg. Kis odafigyeléssel megoldható.

2011. máj. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de ha mégis úgy alakul, hogy olyan étel készül?
2011. máj. 12. 16:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Megnézed előtte szénhidráttáblázatot. Megsaccolod mennyi benne a szénhidrát és ahhoz mennyi inzulin kell és adsz be pluszot.
2011. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*de ha mégis úgy alakul, hogy olyan étel készül?


abban az esetben köszönöd, nem kéred, és legközelebb nem mész olyan társaságba, akiket hidegen hagy az egészséged

2011. máj. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!