Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hülyeség volt elmondanom a...

Hülyeség volt elmondanom a barátomnak, hogy ilyen problémáim vannak?

Figyelt kérdés
Összeköltöztünk, és hát én úgy éreztem, hogy ideje elmondanom neki, hogy sajnos inkontinencia problémáim (annyira nem súlyos, de van) vannak, és nem tudom nagyon tartani a szeleket sem. Eddig titkoltam, bár azért valamit sejtett, de most már úgy láttam jónak, hogy tudjon róla ő is. Előtte nem tudott róla senki sem. A barátom nagy nehezen rávett, hogy menjek el orvoshoz. A napokban elmondtam édesanyámnak is, hogy milyen bajom van, és kérdezte, hogy a barátom tud-e róla. Mondtam, hogy igen. Erre ő azt mondta, hogy ezt nem kellett volna elmondanom neki, mert még fiatalok vagyunk, és még nem kell ilyesmivel terhelnem őt. De hát kit terheljek, ha nem a jövendőbeli férjemet? Tényleg hülyeség volt? Mondjuk belegondolva, lehet, hogy tényleg nem volt jó ötlet. Nem tudom. Aki hasonló gonddal küzd, az elmondta a párjának?
2011. máj. 13. 22:17
1 2
 1/11 anonim válasza:
Amúgy bocsi, hogy tudatlankoskodok, de mi az az inkontinencia?
2011. máj. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ez nem vizelettartási probléma?
2011. máj. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt jelenti, vizelettartási problémák. Nekem nem durva van, szóval nem pisilek be, csak el-elcsöppen pár csepp.
2011. máj. 13. 22:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális, hogy ilyesmit elmondasz neki, én is elmondanám, hiszen vele élsz együtt, és esetleg közös terveitek vannak. Akármilyen betegségem lenne, elmondanám. Anyukádnak nincs igaza, erről tudnia kell a párodnak.
2011. máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hagyjad már anyádat....Elég szomorú,hogy nem merted elmondani neki a problémádat elsőnek,ezt ő rontotta el.Szerintem legalább is.És ez rá szégyen,már bocsi.

Egyébként ha a barátod negatívan fogadta,akkor elküldeném a búsba.

21F

2011. máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jól tetted, hogy elmondtad neki. Emiatt úgy se fog elhagyni ha tényleg szeret és nem csinál belőle ügyet. Végülis mindegy hány évesek vagytok, de szerintem jó hogy elmondtad. Előbb utóbb úgy is el kellett volna és lehet rosszul esett volna neki hogy titkolózol előtte.
2011. máj. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Vree ***** válasza:
Miért ne tudhatna róla? Pláne hogy ez rá is tartozik, nem olyasmi amit el tudsz vagy amit jó eltitkolni előle...
2011. máj. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A barátom nem fogadta negatívan, inkább segített orvost keresni, és bíztatott, hogy menjek el, és vizsgáltassam ki magam. (Ha ő nincs, akkor valószínűleg, nem mertem volna orvoshoz fordulni.) Csak belegondoltam, és nem akarom, hogy megundorodjon tőlem, mert azért ezek nem éppen szép betegségek.
2011. máj. 13. 22:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen,hát együtt éltek,a testi funkciókat nem lehet eltitkolni,és szerintem nem is kell.Nem korrekt a másikkal szemben,egyfajta becsapás.A jó hozzáállás a dolgokhoz az,amit a párod tesz,nem amit anyukád.
2011. máj. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is, szerintem jól tetted, hogy elmondtad több okból is.

Ha együtt éltek, akkor úgyis rá fog jönni, de ha megpróbálod titkolni, akkor sokkal kellemetlenebb, amikor észreveszi. Ezen kivül ha magától jön rá, akkor - joggal - úgy érzi, hogy becsaptad, a kapcsolaton belüli öszinteségbe EZ beletartozik.

Másrészt a barátodnak abban nagyin is igaza van, hogy ezzel minél elöbb célszerü orvoshoz menni, mert a legtöbb esetben rendbe lehet hozni, de minél tovább vársz, annál nehezebben.


Anyukádnak meg elég furcsa felfogása van az együttélésröl, de valószinüleg igencsak régimódi nevelésben részesült. Az öregek között sokakat úgy neveltek, hogy egy nönek mindig tökéletesnek kell lennie, nem lehet baja (többek közt ezért nem vehetett észre a férje semmit a menzeszböl, ha nögyógyászati baja volt, akkor azt titkolinkellett, mert "gusztustalan", stb.) A helyedben anyukád véleményével nem foglalkoznék, mert idejétmúlta állásponton van.

2011. máj. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!