Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvás bénulás ellen mia teendő?

Alvás bénulás ellen mia teendő?

Figyelt kérdés
SZóval az alvás bénulás az amikor tudatodnál vagy és tudod hogy az álmodból felébredtél, de nem tudod kinyitni a szemed, megmozdítani a testrészeidet, ez egy két percig tart, aztán rendesen tudod mozgatni a testrészeidet mint normális állapotban. Nálam ez most egy darabig nem jelentkezett, de az előbb elbólintottam az ágyon a párom mellett, és hirtelen tudatosan felébredtem, szóval tudatomnáél fogva, de nem tudtam kinyitnia szemem, se megmozdítani a karom stb, annyira berezeltem azt hittem agyvérzésem van, elmeséltem a páromnak is, nagyon megijedt, de ő istanácstalan. Mit tehetek ez ellen? Azt olvastam, hogy szívizom problémákból alakulhat ki ez? Esetleg szíverősítő növényeket, zöldségeket tudtok (gyógyszereket nem fogok szedni, szeretem a természetes gyógymódokat)... vagy egyéb megoldás? köszönök minden választ. puszi L/20
2011. máj. 14. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem olyan szokott lenni, hogy tudom alszok, de fel akarok kelni, próbálom nyitni a szemem, feszegetem és csak nagy nehezen tudom kinyitni, szerintem ez az álom és ébrenlét közti állapot, ritkán nekem is van, de szerintem ez nem betegség
2011. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Nálam meg olyan szokott lenni elég gyakran, hogy álmomban kergetnek, el akarnak kapni, megölni, stb... és tudom, hogy csak álmodom, de már észnél vagyok, ki akarom nyitni a szemem, hogy vége legyen, megmeneküljek, de nem tudom. Hála Istennek eddig mindig sikerült kinyitnom pont előtte, hogy megöltek volna, de el szoktam gondolkodni azon, mi lesz ha egyszer nem sikerül?

21/L

2011. máj. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Ebben semmi rendellenes nincs, a tudat hamarabb kapcsolt, mint ahogy az agy leadta a jelet az izmoknak az éberséghez. Ezért nem kell aggódni.
2011. máj. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szívizom probléma...miket ki nem találnak!Nem amiatt van.

Nem sokat tudsz ellene tenni.Megijedni nem kell, ártalmatlan tapasztalat.Idővel meg fog szűnni.most ilyen korszakodat éled.Így volt ez nálam is.Nálam szépen átment a dolog testen kívüli élménybe, ami nagyon izgis volt.De már nincsenek ilyen élményeim.

2011. máj. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ez alvásparalizis,fogalmam sincs lehet-e tenni ellene valamit...
2011. máj. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Lehet ellene tenni, nekem is szokott ilyen bénulásféleség lenni időnként, főleg olyankor, amikor sokat álmodok. Próbálj lélegezni egyre mélyebben és szaporábban! Azzal megtudod az idegrendszeredet egy kicsit 'rángatni', hogy kapjon jelet. F/25
2011. okt. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10:01 nálam ugyanez a szitu szokott lenni ugyanez a sztori..nagyon félelmetes az tuti de szerencsére nekem is mindig sikerült teljesen felébredni mielőtt elkaptak volna. Egyébként ijesztő, de nem káros a szervezetre.
2012. dec. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Engem egyszer Freddy Kruger ölt meg álmomban, a 37 út mellet , de mégis itt vagyok
2013. ápr. 2. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bruno11 válasza:

Igen, úgy van ahogy a 6. válaszoló mondja, én is szoktam mélyeket lélegezni és sokadikra felébredek. Amit még tudok tanácsolni, hogy legyen mindig lehúzva a redőny és lehetőleg ne legyen zaj, semmi ne zavarja az alvást. Nálam általában akkor áll be ez amikor fáradt vagyok és fény vagy a vagy a zaj ellenére s elnyom az álom. Általában nappal van ha elbóbiskolok délután és besüt a fény az ablakon vagy reggel ha vissza alszok.

16 éves korom óta van de ma már nagyon ritka. Évente kb 2*.

21f

2013. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!