Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szenved valaki krónikus...

Szenved valaki krónikus orrdugulásban?

Figyelt kérdés

Kiváncsi lennék, hogy van-e olyan rajtam kivül aki krónikus orrdugulásban szenved, és ha igen mi használ neked?

Én évek óta orrcseppezek, van egy idő amikor nem kell használnom, mert kapok rendesen levegőt, de van mikor egy hét alatt elfogy az orrcsepp.

Milyen orvoshoz forduljak?

OLyanok válaszát várom akik tényleg TANÁCSOT adnak, és nem olyanokat akik kritizálnak!!!

előre is köszönöm.


2011. máj. 16. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én nem, de egy ismerősöm hasonló problémával küzd. Nem tudom, a fül-orr gégésznél már próbálkoztál? Szerintem első körben oda kéne menned. Ha ott nem tudnak segíteni, talán meg tudják mondani, hová menj.
2011. máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
pár évvel ezelőtt voltam orr-fül-gégészeten, belenézett az orromba... nem talált semmit, nem is küldött tovább semerre :S
2011. máj. 16. 20:28
 3/13 anonim ***** válasza:
Allergia vizsgálatot csináltattál már? Allergia okoz náthához hasonló tüneteket.
2011. máj. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia! azt tapasztaltam, hogy egy betegseg utan, amikor orrcseppet hasznalok, utana nem lehet csak ugy abbahagyni, hanem az is egy kúra kell legyen. 1-2-3 napig meg kell oldani, hoyg mas modon tisztitsan ki az orromat, ne orrcseppel, es akkor kozben regeneralodik is az orrnyelkahartya. És ha az orrnyalkahartya ép, akkor mar nem dugul el, mert termel az orrjárat elég nedvességet, épek a szőrök, stb.

A kúra kb, az, hogy 20 percenkent meleg gőzt belélegezni (pl. a tuzhelyen forralsz vizet és folé hajolsz 1-2 percig, ott veszel levegőt), illetve eukaliptusz vagy citromfű illóolajat (100%-os orvosi tisztasagu illoolajat, nem osszetevesztendő az ún. illatos olajjal!) csepegtetsz zsepire és azt szippantgatod, vagy aromalámpában "égeted" a szobaban, vagy inhalálsz vele. Lehet kapni orrnyalkahartyaregeneráló orrkenőcsöt is, avval is be lehet kenni, az is illóolajokat tartalmaz. És ilyen kis ruzs alaku inhalátort is lehet kapni a gyogyszertarban, az is illóolajokat tartalmaz.

Ha megis fulladsz, akkor először éjjelre orrcseppezz, de azutan azt is hagyad el. És akkor nehany napig rá kell állni a témára, otthon tolteni evvel az időt, azutan elég egyre ritkabban, mert fogsz kapni levegőt.

(35/L)

2011. máj. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Meg gyogynovennyel inhalalni is lehet. (35/L)

Amugy bioboltban vagy termeszetgyogyasznal komplettebb tanacsot kaphatsz erre az enyemnél, ez olyan, amire magamtol jottem rá, öngyógyítás.:)

2011. máj. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Rhinocort Aqua 32 vagy 50mg. Vényköteles és drága, de használ.

A leírásnak megfelelően alkalmazva.

2011. máj. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Allergia vizsgálaton még nem voltam. De tervezem, hogy fogok menni, csak sajnos az időm nem engedi, hogy menjek, mert sokat dolgozom! :S


Ezt az a dolgot amit irtál (utolsó válaszoló) ezt kifogom probálni, ártani nem árt!!! :)

már nagyon elegem van, hogy nagyon sokszor nem kapok levegőt... :S

2011. máj. 16. 20:36
 8/13 A kérdező kommentje:
35/L köszönöm, kifogom probálni. hasznosnak tűnik, remélem nekem is fog használni.
2011. máj. 16. 20:37
 9/13 anonim ***** válasza:
MAjd ird meg nyugodtan a tapasztalatokat meg az esetlegesen menet kozben felmerulo kerdeseket, szivesen konzultalok. (35/L)
2011. máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én anyukám is ilyen, nem bír meglenni egy napig se orrcsepp nélkül. De ezt valószínűleg az allergiája okozza neki. Szerintem mindenképpen menj el allergiavizsgálatra szánj rá egy kis időt....
2011. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!