Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magasság növelő műtét?

Magasság növelő műtét?

Figyelt kérdés

Megcsinálják MO-n? árban mennyi? mennyit lehet max. "nőni"?...


Csináltatott -e már itt valaki?


köszönöm, üdv


2011. máj. 17. 19:12
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Olvastam,hogy Oroszországban is megcsinálják... Utolsó, Te nem gondoltál még erre a műtétre? Ha igen, mi tartott vissza tőle? Anyagiak, vagy az esetleges kockázatok..? Egyébként mekkora a kockázata egy ilyen kaliberű műtétnek?
2011. máj. 24. 15:40
 12/22 anonim ***** válasza:

Őszintén megmondom, hogy a te korodban én is szinte bármit megadtam volna még pár centiért. De aztán rájöttem, hogy nem éri meg. Az orvos elmagyarázta a kockázatokat, és közelében sem járt a haszonnak. Szóval a lényeg az,hogy oda-vissza átgondoltam. (az anyagiakat leszámítva, hiszen ha nagyon kell, a szüleim megszerezték volna rá a pénzt.)


Fogtam egy papírt, és húztam középen egy vonalat. Az egyik felére írtam a kezelés mellett szóló érveket, a másik oldalra az ellene szóló érveket. És az ellene nyert. Neked is javaslom.


Arra is gondolj, amit nekem mondott az orvos. Hogy jelenleg erős, és egészséges csontjaid vannak. De ez a beavatkozás után már fele ilyen erősek sem lesznek, hiszem meg lesznek nyújtva, ami károsítja. Tehát,pl: ha csak elcsúszol télen a jégen, kezed-lábad darabokra törik. Ezt is gondold végig.


Amúgy voltál már orvosnál? Mit mondott, mi az oka annak, hogy kicsi vagy?

2011. máj. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

HIPOFÍZIS EREDETŰ TÖRPENÖVÉS


A növekedési hormon elégtelen termelése okozza, illetve az, ha a hormon nem tudja a hatását kifejteni. Az ilyen betegségben szenvedő gyermekek arányos testalkatúak, de nem növekedenek megfelelően. A növekedési hormon elégtelensége különbözik az öröklött törpenövéstől, amikor a testalkat aránytalan. A rendellenességet agyalapi daganat vagy gyermekkori rák kezelése okozhatja, bár ritkán örökletes is lehet. A betegség először akkor derülhet ki, amikor egy csecsemő vagy kisgyermek rendellenesen növekszik. Ilyen esetben a testtömeg és testmagasság adatai alapján szerkesztett növekedési görbe lefutása vízszintes vagy elmarad a normál értékektől. A hipofízis eredetű törpeség más agyalapi hormonok elégtelenségével is összefüggésbe hozható. Nem önmagában az alacsony termet, hanem a növekedés üteme jelzi egyértelműen a növekedési hormon elégtelenségét. Például az olyan, hormonelégtelenségben szenvedő gyermekek, akiknek a szülei magas növésűek, kezdetben a korukhoz képest magasak lehetnek, és csak bizonyos idő múlva válik feltűnővé az alacsony termetük. A hipofízis eredetű törpenövés elsősorban röntgenvizsgálattal, illetve a növekedési és egyéb hormonok szintjének mérésével a vérben, valamint CT és MR vizsgálattal lehet kimutatni. A korai diagnózis azért fontos, hogy minél hamarabb el lehessen kezdeni a hormonpótló terápiát. Tünetek: növekedés hiánya vagy lelassulása, alacsony termet, a nemi érés késése vagy hiánya a serdülőkorban, fejfájás, túlzott szomjúság, nagyobb mennyiségű vizelet ürítése. Kezelés: Minél korábban kezdik meg a kezelést, annál nagyobb a valószínűsége, hogy a gyermek utoléri magát a növekedésben. A kezelés során növekedési és egyéb hormonokat adnak a betegnek. A növekedési hormon pótlásának előnyei és lehetséges hosszútávú hatásai egyelőre vitatottak. A növekedési hormonnal kezelt gyermekek többségének valóban növekszik a testmagassága, bár a kezelés hatása idővel csökkenhet. Kezelés hiányában a növekedésihormon-elégtelenségben szenvedő gyermekek nemi érése a serdülőkorban késik és alacsony növésű felnőtt lesz belőlük. A múltban a Creutzfeldt-Jakob-kór egyes eseteit az emberi növekedési hormon szedése okozta. A napjainkban alkalmazott hormont, az úgynevezett rekombináns humán növekedési hormont szintetikus úton állítják elő, de ugyanolyan szerkezetű, mint a természetes emberi hormon. Használata kizárja a Creutzfeld-Jakob-kór kialakulásásnak kockázatát.

2011. máj. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Én ezért vagyok kicsi. Örökletes úton jutottam hozzá. Linkelem az akkori lehetséges kezelés mellékhatását.


A Creutzfeldt–Jakob-szindróma (CJD) prionfertőzés okozta emberi megbetegedés, számos hasonló betegség ismert az állatvilágban.

Sporadikus (rendkívül ritka) kórkép, amely jelen tudásunk szerint gyógyíthatatlan, és mindenképpen halállal végződik. Jellemző a többéves lefolyás, melynek során a szellemi teljesítőképesség fokozatosan romlik (megfigyelések szerint leginkább a matematikai feladatok megoldásának képessége csökken). A halált követően az agyból vett szövettani metszetekben teljesen sajátos elváltozás látható (a mintában „üres lyukak” tűnnek fel, ami szivacsos látványt kölcsönöz a metszetnek, innen a szarvasmarhák hasonló betegségének elnevezése: szivacsos agyvelőelfajulás

2011. máj. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

utolsó! nagyon megilyesztettél. mit jelent az, hogy halállal végződik?

a matematika hiánya..na az meg van!:|||

NE CSINÁLD MÁR,EZ TÉNYLEG KOMOLY...????

2011. máj. 24. 21:23
 16/22 A kérdező kommentje:
Meg fogok halni?
2011. máj. 24. 21:23
 17/22 anonim ***** válasza:

Ez valódi, és komoly dolog. Nekem is ezt mondta a doki, nem ijesztgetni akarlak. Utána tudsz te is nézni. Ha szeretnéd ezt a beavatkozást, mindenképp kivizsgálnak előtte, és közlik veled, hogy lehetséges-e. Ha lehetséges, közlik veled a várható növekedést, és a várható kockázatokat. Utána eldöntöd, hogy ennek fényében szeretnéd-e, vagy sem. Nekem ez lett volna, és én ezt már nem vállaltam. Lehet, hogy ha akkor vállalom, ma már nem élnék, de persze az is lehet, hogy nem jött volna elő a mellékhatása, és magasabb lennék 5-10 cm-rel.


De ne rám hallgass. Mindenképpen menj el orvoshoz, mert lehet, hogy fejlődött már annyit az orvostudomány, hogy neked mást mondanak. Meg az is valószínű, hogy te nem azért vagy alacsony, mint én.

2011. máj. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Mindenki meg fog halni!
2011. máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

...14 évesen? Ja, szóval amiről az előbb beszéltél, az egy MELLÉKHATÁS?

Megkérdezhetem, hogy Te miért vagy alacsony?

2011. máj. 25. 13:52
 20/22 anonim ***** válasza:

13:40 Ez igaz, de nem mindegy, hogy mikor, és hogyan.



Kérdező, jó ideje csak velem beszélgetsz.

05-19 18:05

05-22 09:58

tegnapelőtt 18:10

tegnap 18:24

tegnap 18:30

tegnap 18:32

ma 12:47


ezek az én válaszaim időpontja.

2011. máj. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!