Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magasság növelő műtét?

Magasság növelő műtét?

Figyelt kérdés

Megcsinálják MO-n? árban mennyi? mennyit lehet max. "nőni"?...


Csináltatott -e már itt valaki?


köszönöm, üdv


2011. máj. 17. 19:12
1 2 3
 1/22 tetris ***** válasza:
7%

Ilyen műtét nincs! El kell fogadnod, hogy nem vagy egy égimeszelő. Amit megtehetsz az az, hogy vastagabb talpú cipőt veszel fel, és a hajadat felállítod sünisre. Ez optikailag néhány centit magasít. Egyebet nem nagyon tehetsz.

Esetleg - ha még növésben vagy - a gyermekorvos elküldhet az endokrinológiára, ahol talán adhatnak valami szert, amitől talán nőhetsz talán. Nem tom.

2011. máj. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ha gyerek vagy akkor hormon, ha nem akkor Kínában csinálnak lábeltörős műtétet.
2011. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Bizony van magasságnövelő műtét, de nem olcsó mulatság, és utána nem tudsz rövid szoknyát, vagy nadrágot felvenni. Én nem vállaltam be annak idején.
2011. máj. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó hozzászóló!

Leírnád nekünk, hogy milyen műtét lett volna, amit nem vállaltál be?

Ugyanis nehezen tudom elképzelni, hogy épelméjű orvos, valakinek levágná mindkét lábát, hogy aztán nyújtópadon megnyújtsa a pácienst. Egy lábon megcsinálják, baleset esetén.

2011. máj. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

szia!


A magasságnövelő műtétnek az a lényege, hogy a csöves csontokat eltörik a lábakban, és nem hagyják összeforrni, nyújtják járógéppel. Nagyon hosszadalmas, csak pár centit ad, és fájdalmas. Szerintem nem éri meg, de mindenki maga dönt persze.


"A csont növekedés lezárulta után egyetlen mód a magasság növelésére egy rendkívül drága, hosszadalmas és különösen fájdalmas műtét: a combcsontokat eltörik, a 2 csontvéget egy külső "kerethez" szögelik, és a beteg minden nap csavar pár milimétert a kereten, így a csontvégek távolodnak, ergó, nő a magasság, de ezzel is csak max. 10-15 cm-t lehet "magasodni"."

2011. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Igen, erre a műtétre gondoltam.

Nekem ennyit megér. Köszönöm az információkat, ha tudtok még, kérlek, írjatok.

2011. máj. 22. 09:50
 7/22 anonim ***** válasza:
Hát, hogyha neked megér annyit, hogy utána látszanak az eljárás nyomai a lábadon, csináld. Arról már persze ne is beszéljünk, hogy igen törékennyé válnak a csontjaid. Ja, és persze a pénzügyileg is eléggé drága, de ez a legkevesebb. Azt meg lehet szerezni. Én 141 cm vagyok, 28 éves, és bár kamaszkoromban rengetegen úgy érezték, hogy beszólhatnak ez miatt, hamar kiábrándítottam őket a tévhitükből. Hidd el, nem éri meg. Te milyen magas vagy?
2011. máj. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Talán a háziorvos elvállalja...vagy megmondja, merre induljál el. Ugyanis a legegyszerűbb műtét elvégzése előtt is számtalan orvosi vizsgálat szükséges, hogy a páciens egyáltalán kibírja e?

E nélkül nem fűrészelnek.

2011. máj. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
146 cm vagyok, 14 éves, de az orvosok szerint nem valószínű,hogy tovább nőnék... Tudom,még a műtét után is alacsony leszek 157-158 cm-sen, de azért még is más... Én ebben a testben undorítónak, törpének érzem magam... Nekem ennyit megérne. Az anyagiakkal lesz némi probléma, de már megpróbálok gyűjteni... Egyébként nem tudja valaki, hogy ezt a műtétet MO.-n elvégzik -e? Köszönöm az eddigi segítséget!
2011. máj. 23. 14:29
 10/22 anonim ***** válasza:
M.O.-n nem csinálják meg. Kínába kell menni érte. Hónapokig ott leszek, nem látod a családod, és nem csak lelkileg, testileg is kínozva leszek. 5 cm-rel vagy magasabb nálam, és hidd el, megszokod. Amúgy még csak 14 vagy, így nem valószínű, hogy feltűnt volna, de a pasik jobban szeretik az alacsony lányokat, mert olyanok vagyunk mint a játékbaba. És ha még rá is játszol egy cseppet, szinte mindent elérhetsz. Amúgy meg a párválasztásnál is jobb, ha a lány alacsony, mintha magas lenne. Inkább vagyok egy olyan férfival, aki mellett kicsi vagyok, mint egy olyannal, mint aki a könyökömig ér fel csak. Egyedül a kilókkal kell vigyázni, mert az alacsony embereken jobban meglátszódik, ha van felesleg.
2011. máj. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!