Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gyógyszerészek vényköteles...

A gyógyszerészek vényköteles készítményeket ki szoktak adni vény nélkül?

Figyelt kérdés
Bőrbetegségre kéne nekem egy oldat, de vényköteles. A dokihoz nincs időm elmenni vényért. A tüneteket ismerem, mivel pár hónapig volt, de újra előjött.
2009. márc. 13. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
ha nagyon jól ismered a gyógyszerészeket adnak ki vényköteles gyógyszereket vény nélkül is
2009. márc. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
NEM
2009. márc. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha lehet olyan írjon, aki tapasztalta már, hogy kiadják ismeretség nélkül is. Köszönöm előre is!
2009. márc. 13. 16:29
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező!

A válaszom nemleges, mivel ezzel a lendülettel, akár súlyos függőséget kialakító nyugtatókat is ki lehetne "csempészni" a gyógyszertárból. Tény, hogy ismerőstől már mi is kaptunk ki sunyiban vényköteles receptet, de itt is fontos a bizalom. Bár nem vagyok gyógyszerész ügyekben túlzottan jártas, de szerintem nekik a vényekkel és a vényköteles gyógyszerekkel el kell számolniuk és ha kibukik a csalás, akkor abból feltételezem, komoly problémák származhatnak.

Szerintem, mivel nem olyan "komoly" gyógyszerről van szó, mint pl. egy nyugtató vagy altató, lehet, hogy mégis kiadja a gyógyszerész. Egy próbát megér.

2009. márc. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem is megér egy próbát. Nekem erős fájdalomcsillapítót adtak ki vény nélkül fogfájásra, a fogorvoshoz csak két nap múlva tudtam volna menni, és valszeg nagyon fájdalmas fejet vághattam, mert kiadta a gyógyszerész.

2009. márc. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!