Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mióta és miért használhatják...

Mióta és miért használhatják a gyógyszerészek is a "doktor" titulust?

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 14:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
talán azért, mert némelyiknek van doktorija?:D
2010. febr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
:) nem csak az orvosok lehetnek ám doktorok :) hanem aki megszeri doktorit. akár közgaszdász is ...:)
2010. febr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

A 63. § (8) bek. szerint: "Azok, akik (") az egyes egészségügyi tárgyú törvények módosításáról szóló 2008. évi CVI. törvény hatálybalépése előtt magyar felsőoktatási intézményben gyógyszerészi oklevelet szereztek, jogosultak az egyetemi végzettséget igazoló doktori cím (amelynek rövidített jelölése: dr. pharm.) használatára."


Áll a 2008. évi CVI. sz. törvényben

2010. febr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszi az utolsó válaszolónak, ezt nem tudtam, csak csodálkozva figyelem mostanában a gyógyszerészek névtábláját :-)

(megjegyzem kicsit furának érzem ezt az újítást, ja és a "pharm"-ot nem szokták kiírni)

2010. febr. 3. 15:14
 5/20 anonim ***** válasza:
65%
Szivesen, szerintem jogos is. Nagyon megdolgoztak érte, állítom neked, két szobatársam volt gyógyszerész és sokkal jobban megérdemelték ők a dr-t, mint én a jogi diplomámmal. Sokkal többet tanulnak, kb annyit mint az orvosok.
2010. febr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Mert nyilván "megtanult" érte!!!
2010. febr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Szinte egy kategóriának tűnnek az orvosokkal ezzel a titulussal. Na de azért hatalmas a különbség... Nekem nem szimpatikus ez így.
2010. febr. 4. 09:06
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
mi az hogy nem szimpatikus neked??? mi a baj azzal, hogy a gyógyszerészek is viselhetik a nevük előtt az a bizonyos 2 betűt?? keményen megküzdöttek érte, 10 félév a gyógyszerész szak, és a legeslegnehezebb szakok egyike. és a gyógyszerész is ellát orvosi teendőket, nem csak abbol áll a munkája mint egy "bolti eladónak" szerintem jobban megérdemlik mint a jogászok, ne értsetek félre, én nem sajnálom a jogászoktol, ők is keményen megküzdöttek érte, de a jogi egyetemtöl a gyógyszerész ezerszer nehezebb.
2010. febr. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Kérdező!


Némi neheztelést véltem felfedezni a hangodban, amiért a gyógyszerészek nem használják a "pharm"-ot. Szerintem egy kicsit tévedésben vagy, az orvosok dr. med. a fogorvosok dr. dent. a gyógyszerészek dr. pharm. Talán a fogorvosod névtábláján láttad a dentet? Vagy a háziorvosodén a med-et? Nem tudom miért nem szimpatikus neked, hogy a gyógyszerészek is kapnak doktorit, ha megnézed majdnem mindenhol egy karon vannak orvosok fogorvosok gyógyszerészek, és ahol külön gyógyszerészeti kar van az régen vált különálló karrá, ha a felvételi tájékoztatót megnézed, ORVOSI képzésben részesülnek...

Szerintem is ezerszer jobban megérdemlik mint a jogászok, hisz tényleg rengeteget tanulnak....

2010. febr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
11%
Nem értem, miért zavar ez bárkit is?
2012. dec. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!