Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állkapocs fájdalom, ropogás...

Állkapocs fájdalom, ropogás és kattogás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ízületi- és gerincproblémáim vannak évek óta, viszont az állkapcsi fájdalom jóval előtte jelentkezett. Nem régiben voltam fogorvosnál, és adott egy beutalót a Szent Királyi fogászatra. Amikor kinyitottam a szám, szörnyülködve nézett az orvos, és azt mondta, hogy ez borzasztó. Ha hozzáérek miközben mozgatom kellemetlen érzés, és mintha kiakarna ugrani a helyéről. Tudom, hogy majd megmondják az orvosnál a dolgokat, csak aggódom és kíváncsi vagyok. Köszönöm a válaszokat!! :)
2011. máj. 20. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem szintén kattog az állkapcsom elég régóta. Egy ideig fájt is most de már nem.

Ha komoly problémád van vele olyanra kell menni hogy gnathológia (engem elküldtek vele fogászhoz majd szájsebészetre, ott mondták hogy oda kell menni) Elvileg attól van az egész legalábbis nálam hogy éjszaka csikorogtatok. Erre adtak egy készüléket amit éjjelre kell betenni (harapásemelő) ami 12000 Ft. ezt én nem váltottam ki, mert elég sok volt a kiadásunk.

Mindenesetre azt mondták hogy minél gyorsabban ki kellene váltani, mert különben leköt az egész állkapocs mert ez attól van hogy valami izület megnyúlt vagy mi :) Azt is mondták hogy minden nap tornáztassam ki (tehát kattogjak) legalább 15ször. Remélem segítettem valamennyit :)

2011. máj. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :) Ha szeretném, ha nem, magától is kattog, több mint 15x.. :(
2011. máj. 28. 16:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Sziasztok, javult már azóta? :)
2014. júl. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia! De kedves vagy, köszönöm a kérdést! :)

Egyébként sajnos nem javult, kapok fogsínt és fogszabályzót, de el kellett mennem logopédiára, azóta beszéd közben nem fájt. Amúgy az új Szent Királyiba voltam, ezt ajánlom mindenkinek, nagyon jó orvost kaptam ott!

2014. aug. 16. 14:47
 5/5 anonim válasza:

Szia. Nekem is kattogott. Pl. jógával, meditációval szép lassan ki tudod oldani az érzelmi blokkokat. Ezen felül sokat segített az ayurveda, amiről interneten sokat megtudsz. Népgyógyászati

tanács a citrom-fokhagyma kúra ( hőkezelt, szagmentes) és a zselatin, mint kollagén.


Harmóniát és egészséges életet kívánok!

2014. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!