Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha fáj a lábfejem a sok...

Ha fáj a lábfejem a sok állástól vagy városban mászkálástól, az milyen problémára utalhat?

Figyelt kérdés

Természetesen szándékozom orvoshoz fordulni, de előzetesben azért kíváncsi vagyok mire számíthatok nagyjából.

Szóval 12 órákat állok egy gyárban, ott nagyon is szokott fájni a lábfejem a talpam meg kegyetlenül.

Ma vékony talpú szandálban mászkáltam városban (sokat ültem közben, de azért a szokásosnál többet sétáltam, mint szoktam). Tudom, hogy a vékony talpú lábbelinek is része van benne, de ez akkor sem normális. Vagy mégis?

A talpamon megvan az az ív vagy akármi, ami bizonyítja, hogy nincs lúdtalpam.

Miféle betegségek lehetnek így lábtájékban, aminek a tünete a (elsősorban) lábfej fájása?

Ortopéd orvoshoz kell háziorvosi beutaló, vagy elég ha csak időpontot kérek?


2011. máj. 27. 17:41
 1/1 Smartguy86 ***** válasza:

12 óra napi állás mellett nem kell semmiféle betegség. Az nagyon megterhelő, el tudom képzelni, hogy fáj tőle. A rossz cipő csak tetézi. Ha már ilyen munkahelyen vagy, akkor olyan cipőt vegyél fel, aminek puha a talpa és lehetőleg idomul a te talpadhoz is. Ne ócska kínait, ami nyom itt nyom ott...


Amúgy van olyan, hogy valakinek kiáll a csont a talpán valahol, és a terhelés arra a részre összpontosul - ez járhat erős fájdalommal és műteni is lehet talán. De szerintem ennek jele lenne egy tyúkszem, vagy erős bőrkeményedés az adott területen.

2011. máj. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!