Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem eszik a 11 éves lányom?

Miért nem eszik a 11 éves lányom?

Figyelt kérdés
Már 3 napja (a héten) lemondta a suliban az ebédjét, és itthon is csak egy kiflit eszik,ma csak egy 2dl-s narancs levet tudtam beletömni, mi baja lehet?
2011. jún. 1. 12:34
 1/10 anonim válasza:
kamaszodik, figyelj ra oda nehogy gondok legyenek a gyomraval. szerintem fogyokura gyanus. mondd el neki hogy nem lehet ilyen korban, vagy hogy ha nem akar sokat enni salatakat csinalj neki csibe husival.
2011. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Biztosan fogyókúra, én is ezt csináltam. Nem csúfolják az iskolában? Attól is lehet.
2011. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem fogyókúrázik szerintem, így is nagyon sovány, 11 évesen 156 cm és csak 34,5 kg.
2011. jún. 1. 12:54
 4/10 anonim ***** válasza:

Úristen.

engem 156 cm mellett 43kg-al már kórházban tartottak (nem ettem, anorexia, és azt mondták, még 1-2hónap, és elég csúnya dolog történt volna velem...).

Ez a 34 kg félelmetes.

Lehet, hogy valami lelki oka van. Te vagy az anyja, neked kellene kideríteni/megkérdezni.

2011. jún. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

ajj...szegényke:( próbálj elülni vele őszintén beszélgetni, és nagyon szépen kérdezd meg, hogy mi a baja...simizd közbe, hátha elmondja...és te is mond neki, hogy bármit elmondhat, nem lesz semmi baj, nem fogsz haragudni, és segítesz, mert szereted:)

nem tudom mennyire lehet, de mentruációs dolog is lehet a dologban, de nem biztos, ez csak egy ötlet...

vegyél neki csokit, sütit, mindenféle finomságot, és próbálj ha otthon van, sok folyadákot adni neki, teát, mert az bőviti a gyomrot, és többet tud majd enni...

a suliba is adj neki vmi olyan, amit nagyon szereted, egy szelet csokit, hátha azt meg tudja enni...

lehet, hogy vmi bántja a kislányt, csak nem mondja el...ez a viselekdésén is meglátszódhat...vagy nem tudom mennyire van oda a sztárokért, meg minden, nem-e kövérnek látja magát, mégha vékony is, és ezért...nem tudom persze...

jobbulást neki!

remélem segítettem:)

2011. jún. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Elmondta,3-ast kapott matekból, nem értette:)

Szegény sírva mondta el, pedig nem kap a rossz jegyekért, csak 1-es ne legyen.Mondtam neki, hogy ilyen butaságért ne legyen szomorú, semmi baj nincs most már, újra vidám, köszönöm a válaszokat!=)

2011. jún. 1. 14:33
 7/10 anonim ***** válasza:

annyira aranyos ez:) de örülök, hogy már vidám:) de azért ha véletlen 1-est kap, akkor se bántsd ám érte soha, és ezt mond is neki, hogy akkor sincs semmi baj, mert előfordul az néha, főleg mateknál, vagy tanárok miatt is, sokszor igazságtalanok, szívózósak, és azt ki lehet javítani, és ez a lényeg:)

és így leglább mindig mindent el fog mondani:)

annyira jó volt ez olvasni:) örülök neki de tényleg:)

2011. jún. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Anorexia gyanús. Ne tévesszen meg, hogy csak 11 éves. Nagyon sokan 11-12 évesen már kezelés alatt állnak emiatt. Én elmennék vele az orvoshoz. Olyan nincs, hogy nem akar. Te vagy az anyja, a felnõtt és jót akarsz neki. Te is látod, hogy baj van ha nem eszik és 34 kiló..
2011. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megmondtam neki, hogy semmi baj nincs, és vettünk fagyit:)
2011. jún. 1. 17:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért tudd meg, akár közvetett kérdésekkel, vagy a tanártól, hogy az osztályban van-e koplaló, anorexiagyanús leány, ugyanis az ilyesmi ebben a korban könnyen válik mintává, és futótűzszerűen tud terjedni, és akkor más szinten kell beavatkozni (osztályfőnök, iskolapszichológus, szülői összefogás). Ez az az életkor, amikor a szülői befolyás visszaszorul, és a kortárs hatások erősödnek, viszont a saját értékrend és személyiség még nincs kifejlődve, ezért nagyon veszélyes.
2011. jún. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!