Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2éves lányom 3 hete nem eszik...

2éves lányom 3 hete nem eszik rendesen, főtt ételt abszolút nem, és fura kombinációkból eszik csak és pár falatot normális ez?

Figyelt kérdés

Nincs átszakadva szóval éhenhalni nem fog, csak nagyon furcsállom (nem az első gyerekem). Reggel iszik 2 deci tejet, délelőtt pár db korpás kekszet vagy vmi péksüti egy kicsi részét tudom belediktálni. Aztán délig semmi. Délben NEM ebédel, akármit is főzök holott korábban mindent megevett a tésztaféléktől a főzelékeken át a rántott husit, pörköltöt szóval mindent.

Délben iszik vizet, majd aludni megy.

Délután pedig ilyen fura dolgokat eszeget össze hogy pl. ananász, alma darabkák, nápolyi, keksz, uborka (savanyú), savanyúság, kefír.

Este virsli magában vagy kenyér de csak üresen. És pár falat.

Ezt nem úgy kell képzelni hogy bekajál belőle hanem csak pár falatot.

13 kiló és 90 cm. Gondoltam hátha a foga jön de nem látok semmit, és hát 3 hete? Kell ezzel orvoshoz fordulni? Ja és vitamint is kap Multikid vassal nevűt (elvileg az is étvágyat kéne csináljon nem??)


2011. okt. 12. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én ugyanígy vagyok a fiammal.Alig eszik,meleg ételt szinte semmit bármit is főzzek.Reggel 3dl tej aztán délig kis kifli,pogácsa Délben megint 3dl tej ,délután kis kenyér vagy keksz fél virsli este megint tej.ezen kívül szinte semmi!!!!!

Aggódok nagyon.Ha van kedved irkálni ezzel kapcsolatban írj prívít:)

2011. okt. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódjatok. Nálunk is ez volt két évesen. Volt egy ilyen időszak. Volt hogy csak ketchupot evett ebédre. Én is aggódtam, már mindent kipróbáltam, és el is tartott egy darabig, kb. 2-3 hónapig. Volt olyan nap, hogy szépen evett, aztán megint hetekig semmi. Ha tejet szereti, akkor adj neki délben is. (Ezt a kérdezőnek írom), mert azért abban van sok tápanyag, meg azért laktat és nem engedi fogyni.

Gyerekorvos nekem azt mondta, hogy ez is a dackorszak része. Mindig ajánlja neki több dolgot, és ha nem eszik ne csináljak belőle nagy ügyet, mert akkor azt veszi le, hogy ilyenkor jobban foglalkozol vele.

Addig amíg nem fogy sokat hirtelen, jó kedvű, ugyanolyan játékos mint szokott lenni és nem alszik többet, akkor nem kell aggódni.

2011. okt. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még annyit, hogy a lányom, most 3,5 éves 104 cm és 16 kg.
2011. okt. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igeeen??? na akkor ezt elrontottam, mert nem adtam neki tejet mondván ne azzal töltse már meg a pociját, úgy nem csoda ha nem éhes. Én felkínálok neki két félét (többet nem) és szépen megterítve odateszem elé. De ő egyből mondja hogy nem kéri és kiszáll. Én nem is erőltetem mert nem akarom tömni, meg beleimádkozni, mivel úgy érzem az még rosszabb lenne.

A bátyját anno kergettük szinte a kajával az asztal körül meg játék közben imádkoztam bele pár falatot, nagyon rossz evő azóta is, de mondjuk ő nagyon vékony is volt. Ennek az egész kaja mizériának az első lépcsője amúgy olyan 3-4 hónapja kezdődött hogy csak akkor eszik meg bármit is ha ő eheti tehát még ha leves vagy ilyen nehezebb dolog van akkor is csak ő kanalazhatta meg vághatta fel stb. (ami persze sokszor nem ment) Tiszta csatatér volt a konyha minden evés után, de legalább evett.

Ez kétségbeejtő hogy semmi normálisat nem vesz magához. Ha mondjuk gyümölcsből, teljeskiőrlésű kekszből,sima kenyérből ( a barnát is megeszi) enne úgy rendes adagot azzal se lenne bajom mert legalább tudnám hogy vitamint, rostos, szénhidrátot visz be.

2011. okt. 12. 14:10
 5/14 anonim ***** válasza:

Az én másfél éves lányom is ilyen! Pár hete kezdődött nála hogy nem eszik rendesen. Előtte nem volt gond,soha nem válogatott. Az ejt legjobban kétségbe hogy azokat sem nagyon eszi amiket imád. Max pár kanál,és megy világgá. Az a baj hogy magától akar enni,és elég ügyes is,de ha próbálok neki segíteni,esetleg én etetném mert dolgom van,máris abbahagyja az evést!

Délben,alvás előtt ő sem ebédel,kakaóval alszik el. Kenyeret már 1hónapja nem tudok beleimádkozni,néha elrág 1-2kekszet.

2011. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szerintem hagyd neki hogy egyedül egyen mindegy mekkora kosz van utána:) de gyanítom ti most ugyanazt járjátok végig akkor mint mi:)) de legalább nyersz pár hónapot :))
2011. okt. 12. 14:24
 7/14 anonim ***** válasza:

Hagyok én neki enni,csak akkor etetném ha dolgom van,vagy sietni kell. Nem könnyű,és én sem tudom hogy meddig normális hogy nem eszik?!

Volt olyan napunk hogy kakaón és pár kanál joghurton kívül nem evett semmit. Eddig imádta a sajtot,mindig sonkával adtam neki,most nem érdekli.

Amit raklappal megenne az a savanyú uborka.

2011. okt. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
hát csak annyit tudok mondani hogy nincs egyedül, a fiam 13 kg, 90 centi 26 hónapos és ugyanezt csinálja. Már teljesen kivagyok tőle. Eddig is válogatós volt, de legalább volt 10 kaja, amit megevett, paradicsomleves, borsóleves, fasírt, rántotthús ilyenek. Most még kenyeret is alig akar enni, ma a piskótát se ette meg. Ő reggelire 2 deci kakaót iszik, aztán kb 2 szelet párizsit és egy gyümölcsöt eszik tízóraira. Délben kb semmi, ma evett két evőkanál rizst, uzsonnára egy fél péksütemény, vagy 1-2 zabkeksz, fél alma, pár szem aszalt szilva, ananász vagy banán, vacsora egy virsli, vagy tejbegríz vagy zabkása. Én mostanában mesenézés közben próbálok belediktálni egy húsos bébiételt, hogy legalább valami zöldséget meg húst egyen, de nem mindig sikerül. Iszonyatosan keveset eszik ahhoz képets hogy nyár elején milyen zabálásokat rendezett, megevett egy teljes felnőtt adag ételt ebédre most meg csak csipeget. cebion multit szed :(
2011. okt. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, ezt mi is eljátszottuk, hogy mesenézés közben a szobájában ehetett. Akkor mondjuk többet evett. Na azóta nem hajlandó a konyhában enni. Mondjuk ez engem nem zavar, mert szépen az asztalánál ülve szik, az oviban meg minden ok.
2011. okt. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Kedves korábban hozzászólók!


Nekem ugyanez a problémám most, csak pár évvel később vagyunk most :)

Ti már átéltétek. Tudtok nekem segíteni mit tegyek?

2015. febr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!