Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy viselitek az allergiát?

Hogy viselitek az allergiát?

Figyelt kérdés

Hogy viselitek a pollen allergiát? Nekem 20 éves koromban kezdődött.Most már harmadik éve hogy,májusban előjön,de nagyon rossz orrfolyás orrdugulás,szemviszketés,rossz a közérzetem,nincs kedvem senkihez és ideges vagyok.

És az alergia gyógyszerek amit eddig próbáltam nem nagyon használ.Általában julius közepefelé el szokott mullani.


2011. jún. 2. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is 20 évesen kezdődött az allergiám,de nálam augusztus elejétől indul a "szezon" és sokszor október végéig tart(parlagfű) Sajnos nekem sem jön be semmiféle allergiagyógyszer,pedig már mindent kipróbáltam.A legrosszabb az,hogy hónapokig sem ízeket,sem szagokat nem érzek..

De pár éve hogy külföldre mentem az allergiámat mintha egyik napról a másikra megszűnt volna..Itt kint semmi allergiás tüneteim nincsenek,és ez köszönhető annak,hogy nincs parlagfű,és nagyon jó a "tengeri sós levegő" Ezért igyekszem csak akkor hazamenni látogatóba amikor még nem virágzik a parlagfű..

2011. jún. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én még azt sem tudom,hogy mire vagyok allergiás
2011. jún. 2. 17:54
 3/4 anonim ***** válasza:

régebben én is szedtem gyógyszereket, pénzkidobás volt...

azóta tűröm a dolgot, bár néha haldokló állapotban vagyok, éjjel nem tudok aludni...

jövőre megfogadtam elkezdek szedni egy homeopátiás szert, ami sokaknak bevált... (tulképp pollent szedsz be)

2011. jún. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

első vagyok.

A másodiknak üzenem,hogy a homeopátiás szer is sokszor pénzkidobás.Én azt is próbáltam,nem jött be...

Legalábbis nekem nem jött be.

Én a parlagfűre vagyok a legerősebben allergiás.A parlagfű okozta allergia úgy nyilvánul meg,hogy viszket,bevörösödik a szemem,sokszor annyira könnyezik,hogy olyan mintha sírnék..A napfény egyenesen irritálja.Az orrom eldugul,folyik.Se ízeket,se szagokat nem érzek.

Allergiás vagyok a meggyre is,de ezt ki tudom zárni avval,hogy nem érintkezek a meggyel.Elég ha csak kimagozom vagy ha megenném (akár meggyfagyit,vagy sütit) rögtön tele lennék kiütéssekkel ami nagyon viszketne.Ez pár napig tartana..De nem eszem meggyet,nem érintkezem vele így meg van oldva a gond.A macskaszőrre is allergiás vagyok..Ilyenkor legalább fél óráig csak tüsszentek,ha macskaszőrrel érintkezem..:)

Kedves kérdező..Érdemes lenne elmenned egy allergiavizsgálatra (a helyi tüdőgondozóban is megcsinálják) mert ha tudod,hogy mire vagy allergiás akkor tudsz esetleg védekezni ellene..

2011. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!