Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Torokgyulladás járhat nyelési...

Torokgyulladás járhat nyelési zavarral?

Figyelt kérdés
Úgy kb 3 héttel a torokgyulladásomat megelőzően jelentkezett kajálásnál a nyelési nehézség.Nehezen tudtam lenyelni a falatot,aztán már a folyadékot is.Ezt követte a torokgyulladás,nátha.Szokott savam lenni,de általában a tej lúgosítja,tehát a refluxot én kizárnám,mivel a gyomrommal általában minden rendben,nem szokott fájni,égni sem.Nyelőcső rák meg 18 évesen nem hiszem,hogy lenne.Esténként nehezebb a nyelés,nappal szinte semmi gond.Ez mikor múlik el,illetőleg írható-e a torokgyulladás számlájára?Ha ez még nem lenne elég asztmám van(terheléses) és pánikbeteg is vagyok.
2011. jún. 9. 00:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Torokgyulladás, asztma, pánikbetegség együttese esetén nem csoda, hogy nehezen nyelsz. Mindegyik hozzájárul. Jobbulást!
2011. jún. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igyekszem!Most nyugodtabb vagyok egy kicsit.
2011. jún. 9. 21:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, a torokgyulladás, és a sav is okozhatja.Nálam a savasság okozta a nyelési nehézséget.Éjszaka amikor alszol visszaáramlik a sav, észre sem veszed és kimarhatja a nyelőcsövet, erre még rájátszik a torokgyulladásod, a a pánikbetegségről meg ne is beszéljünk.Nem hinném, hogy nyelőcső rákod lenne.
2011. jún. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És Neked ez hogyan múlt el?
2011. jún. 11. 11:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Elmentem háziorvoshoz, és ő írt fel gyomorsavközömbösítő gyógyszert, és azt szedtem.Mostmár nem jön vissza éjszaka a torkomba a sav.Mindig reggelre fájt a torkom.És nyeléskor is éreztem, hogy kimarta a gyomorsav.De amióta szedem a gyógyszert, azóta jobb lett.De azért még ügyelek arra, hogy kicsit magasabban legyen a fejem fekvéskor, merthogy olyankor áramlik vissza a nyelőcsőbe, mert vízszintesen fekszik általában éjszaka az ember.Nah szóval a párnát kissé magasabbra kell tenni, hogy ha lenne sav, akkor se tudjon visszafolyni a nyelőcsőbe mikor alszik valaki.
2011. jún. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az nem akadály,amúgy sem szeretek laposan aludni.Viszont,hogy kimarta a nyelőcsöved/torkod,az menyi idő alatt múlt el.Szedtél rá valamit(gondolom sebes lett)?

Vagy valami gyógyteát?

2011. jún. 12. 12:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmit nem szedtem rá,csak gyomorsavközömbösítőt szedtem.Egyébként magától begyógyult.
2011. jún. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor majd csak elmúlik,már tegnap jobb volt a nyelés,de estére már egy párizsit sem tudtam lenyelni.Mintha ki lenne "használódva",de egyébként nem fáj.
2011. jún. 13. 12:30
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma voltam fül-orr-gégésznél.Nagyon jó orvos egyébként.Megtükrözött és kizárta azt,hogy a savtól lenne.Amit felállított diagnózist a következő: Acut faringitisz

Írt fel gyógyszert,azt szedem,remélem hamarosan jobb lesz.

2011. jún. 15. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!