Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vajon sokat szenvedett szegény?

Vajon sokat szenvedett szegény?

Figyelt kérdés
Igazából nem tudom jó kategóriába tettem e. Szóval volt egy rokonunk, nagyon rég meghalt, nem is ismertem. Autóbalesete volt, ahol valami berepülő szilánk, vagy nem is tudom micsoda beleállt a nyakába és elvágta az ütőerét és elvérzett. Most nyilván pokoli fájdalom, amikor az az valami elvágta a nyakát, de amíg elvérzik így az ember sok idő telik el?
2011. jún. 14. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen mély a seb, ha teljesen nyílt a seb, egy-két perc alatt elvérezhet az ember.
2011. jún. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha a nyakában a szilánk elvágta az ütőeret akkor pár másodperc alatt valószínűleg elájult. nem szenvedhetett sokat
2011. jún. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez így sántít.

Aki autóbalesetet szenved, annál a legenyhébb sérülés az szokott lenni, amit a biztonsági öv vág rajta, és nem a berepülő szilánk. Az autókat évtizedek óta úgy gyártják, hogy az üveg pókhálósan törik, nem lehet szilánkos, csak olyan nagy kockákra törik, ami legkevésbé veszélyes. Egy barátom dolgozik üveggyárban, minőségellenőr, szoktunk munkáról beszélni, szóval TUDOM. Ha voltál már része akár kisebb autóbalesetnek is, mondjuk nekikoccansz valaminek, akkor tudod, milyen ránt akár 20 km/óránál is.


Nekem most az az érzésem, hogy a rettentő sok eszeddel fel akarod vágni az ereidet, de félsz, hogy fájni fog, és itt csekkolod le, hogy valójában hogy zajlik, mikor elvérzik valaki.


Remélem, tévedek.

2011. jún. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag ha az ütőeret valami elvágja, az az illető pillanatok alatt elvérzik.
2011. jún. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

+

Akit nem ismertél, azon nem gondolkodsz rettentő sokat, hogy mennyit szenvedett előtte, és nem szokták egymás orrára kötni az emberek, meg részletezni, hogy hogyan halt meg, annyit tudnál, hogy autóbaleset, és kész.

2011. jún. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ütközés volt? Artériás vérzés esetén nagyon hamar elvérezhet a sebesült, hiszen minden szívveréssel jelentős mennyiségű vér spriccel ki a sérült érből.A vérveszteség hipovolémiás sokkhoz vezet,ami elég hamar eszméletlenséget okoz.Persze relatív,hogy mi a hamar...A vénás vérzéshez képest hamar.De aki akkor ott van abban a helyzetben,annak lehet,hogy hosszúnak tűnik,feltéve,ha a baleset bekövetkezése után közvetlenül még eszméleténél van.Nekem szenvedett súlyos autóbalesetet ismerősöm, és bár "megúszta" tompa hasi,mellkasi és nyaki sérülésekkel (sorozat-bordatörés,ablakos boradtörés=lélegeztetőgép),és agyrázkódással, az ütközés után közvetlenül mégis elveszítette az eszméletét.Elképzelhető,hogy a Te ismerősöd sem volt magánál közvetlenül a baleset bekövetkezése utáni pillanatokban,utána pedig már a sokk miatt nem.
2011. jún. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
14:56-as. Hát sajna ezt teszi a mai sok hülye tini pics@. :) Hál'istennek nem voltam sose ilyen. A sztori nem sántít. nem mellesleg a baleset kb. 30 éve történt, szal gondolom messze nem voltam ilyenek az autók mint ma. Azt meg nézd el szegény idős családtagomnak, hogy ennyire részletekbe menőleg mesélte el, mi is történt.
2011. jún. 14. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!