Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Utálom magam. Sok betegségem...

Utálom magam. Sok betegségem van és születési hibám, ami szemmel látható. Minden dilinyóm alapja ez? Engem mindig csúfoltak és agresszív lettem nagyon. Részletek lent.

Figyelt kérdés
Volt pár műtétem: fül, torok. Egyik fülemmel alig hallok, többször műtötték. A rövid szájpadlásomat megműtötték, de hülyén beszélek kissé, mint akinek be van fogva az orra. Feltűnő dolgok: rövid nyak, gerincferdülés, az állkapcsom oldalt nem igen szimmetrikus,de ez nem feltűnő, ha le van engedve a hajam. Egyik vállam feljebb van, mint a másik, egyik mellem jóval nagyobb, eltérnek teljesen egymástól a méreteik. Egyik nagy és lóg, a másik kicsi. Normális ruhát (semmilyet) nem tudok úgy felvenni, hogy ne kelljen folyton igazgatnom, mert az egyik oldalon mindig lejjebb csúszik a kivágás és majdnem kilátszik mindig a mellem és csámpásan áll rajtam. Akármilyen normális felsőnél ezzel szenvedek. Vagy a vállamtól vagy a mellméretek eltérésétől áll össze-vissza a ruha. Ezt már nagyon unom, ma nagyon ideges lettem, legszívesebben kiugrottam volna a kocsik elé. Viseljek nyáron bő pulóvert meg kabátot, hogy ne látszódjon? Engem zavar, hogy a melltartók se állnak normálisan rajtam és a csámpásodó póló egyik felénél kilátszik a melltartó, az alól meg majdnem minden. Idegesít már az egész. Szív betegségem is van. Nagyon unom ezt a nyomorék életmódot. Engem gyerekkoromban mindig csúfoltak, ezért lettem ilyen gyagyás, mint amilyen vagyok. Gyűlölöm az emberiséget. Utálom, hogy megszülettem. Ilyen csámpásan nem tudok vidáman lenni, mint bárki más. Gazdag sem vagyok, semmim és senkim nincs, hogy éltetne bármi is. Albérletben vagyok és ezt az albérlet szót is gyűlölöm leírni. Ha gazdag lennék és tudnék németül vagy angolul, kihúznék külföldre, normális dokikhoz, megnézetni magam, tudnak-e valamilyen műtétet csinálni. Ha veszélyes is lenne, simán belemennék. Huszonéves vagyok, nem tizenéves kori depresszióm van. Hogyan lehet elviselni ezeket a dolgokat egy egész életen át? Nincs se kézügyességem, se semmilyen extra tudásom, hogy az örömet okozhatna...
2011. jún. 15. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Én meg 110kg vagyok, sajnos ez van.De mindenben megtudom látni a szépet.És érdekes módon engem nem tartanak csúnyának.Mert mindig vidám vagyok, és adok magamra. Már egyáltalán nem érdekel az emberek véleménye, csak a férjemé, meg a fiamé, Ők meg így szeretnek.

Nem kell elkeseredni, vannak akik sokkal rosszabb helyzetben vannak, hidd el.Tudom, közhely, de így van.

2011. jún. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Most erre mit mondjak? Ha az élet csak ezen részét látod akkor azért csak magadat okolhatod. Más embereknek is vannak gondjai nem csak neked, mindennek a jó oldalát kell nézni, legalább értelmes vagy. Meg kell tanulnod élni, ezen mi nem tudunk segíteni.
2011. jún. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az, hogy valaki el van hízva, elfogadottam dolog, mint ez. Ezt mindenki tudja. A testi hibásakat előbb leszólják, mint egy kövéret. Sok kövér van, de ilyen torz, nem igen. Nem is az a bajom, hogy leszólnak, mert nekimegyek már bárkinek, hanem az, hogy utálom magam, nem tudok öltözködni és akármilyen egyszerű ruhát veszek fel, csámpásan áll rajtam. Férfipóló talán normálisan állna vagy az xxl-es ruhák, mert bő lenne rám mind.

Nem tudok rendesen megfordulni, merev az egész felső testem. Zavar! Sokan biztos, hogy lenéznek ezért, mert nem tudok olyan mozdulatokat csinálni, mint ők...

2011. jún. 15. 10:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd, ez az a helyzet, amivel nem tudsz mást csinálni, mint megtanulni együttélni vele. Mindenkinek vannak hibái, kinek kisebbek, kinek nagyobbak. Meg kell tanulnod együttélni velük.

Két dolog fontos: egyrészt az, hogy belülről milyen vagy. Egy agresszív lányt még akkor sem szeretnek, ha amúgy bombázó. Egy kedves lányt azonban igen.

Van egy évfolyamtársam, aki tolószékben ül. Mindenki utálja. Hogy miért? Mert úgy képzeli, hogy csak mert ilyen problémája van, övé a világ, mindenhol kedvezményeket csikar ki, minket pedig irányítani igyekszik. Segítőkészek voltunk az elején, de idővel elérte, hogy most már nagy ívben elkerüljük. Pedig ha kedves lenne, akkor mindenki szívesen segítene neki, beszélgetne vele. Így elérte, hogy egyedül van, mert senki nem viseli el, hogy ilyen törtető.

Érdemes figyelmet fordítani arra, hogy ne agresszív, hanem kedves és segítőkész legyél. Te is jobban érzed magad, és mások is jobban fognak szeretni. És talán közhelynek hangzik, de aki kedves és jólelkű, azt szépnek is látják az emberek (kivéve a bunkók, de velük ugye nem kell foglalkozni és amúgy is kevesen vannak).

A másik dolog, hogy képezd magad. Szintén saját példa, van egy tanárom, akinek konkrétan a fél keze hiányzik. Először el is gondolkoztam rajta, hogy fogom ezt tolerálni.

De annyira jól beszélt és okosakat mondott, hogy már a második órán eszembe sem jutott ez a gondja. És ezzel nem vagyok egyedül. Van egy oldal, ahova félév végén elkeveredtem, ahol a tanárokat lehet értékelni. A szakmai értékelésen túl lehet jelezni, ha szexinek tartjuk az adott tanárt. Az értékelők igen nagy arányban tartották annak. Egyszerűen elfeledtette az emberrel a hiányosságát.


Fiatal vagy még. Kezdj el tanulni, vagy amit csináld, abban képezd magad. Adjon erőt ez a hiányosságod, hogy legalább a szakmában te legyél a legjobb! Ehhez nem kell más, csak idő és munka.

És egy szemléletváltás - ahol nem a külsődre helyezed a hangsúlyt. Minek azon keseregni, hogy nem tudsz hasig dekoltált felsőt hordani? Nem kell mindenkinek ribinek lenni.

Ugyan nem láttam az alakod, de megpróbálkozhatsz "csalni" különböző módszerekkel. Például a melltartó egyik felét ki tudod párnázni, azzal optikailag legalább egy méretet lazán tudsz növelni rajta, így egyformának látszanak. A válladon is segíthetsz egy megfelelő méretű válltöméssel. Igaz, hogy így az ujjatlan pólókról le kell mondanod, de hát mindenkinek van olyan ruhadarab, amit nem hordhat. Nálam ilyenek pl. a ceruzaszoknyák, nálad az ujjatlan pólók.


Az a lényeg, hogy így is élhetsz teljes értékű életet. De csak akkor, ha nem hagyod,hogy a külsőd befolyásoljon. Tudom, könnyű mondani, hiszen én nem éltem át azt, amit te, de attól még megpróbálhatod. Veszíteni nem fogsz vele.

Légy kedves, képezd magad, fogadd el a külsőd. Ilyen sorrendben meg tudod csinálni, bár elismerem, valószínűleg egy-két éves munka. De megéri, mert utána teljes, boldog életed lehet.

2011. jún. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja még egy: ha úgy érzed, hogy akarsz változtatni, de egyedül nem megy, nem szégyen szakember segítségét kérni.

Ha nincs hozzá lelkierőd, én is szívesen beszélgetek veled, segítek amiben tudok, de ezt csak akkor tudom megtenni, ha végiggondolod és úgy látod, érdemes megpróbálni változni. Ha te nem akarod, akkor nem fog menni.

2011. jún. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szivesen segitek Neked irj priv.!

Kezdjel el valami olyan mozgast vegezni, amivel mar tudsz valtoztatni az alakodon pl.!

Kezdjel el uszni, jogazni, tancolni stb...Az uszas es a joga a tartasodon sokat javitana, tehat ezt feltetlen kezd el, de kozben mar masfajta mozgast is vegezhetsz, fontos, hogy rendszeres legyen!

Amikor ezt elkezded, akkor mar latni, erezni fogod egy bizonyos eltelt ido utan, a hatasat ennek a tornanak, tehat akkor mar vidamabb leszel...

2011. jún. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Járok edzőterembe, a mozgás meg van. Nem úszhatok a fülem miatt, nem mehet bele víz. Régen csináltattak nekem füldugót, de teljesen egyik sem véd a víztől. Nem is tudok úszni. Edzőterem nekem jó, heti 3-szor járok. :)
2011. jún. 15. 12:08
 8/8 anonim ***** válasza:

A gerincferdulest tudod megvaltoztatni az uszassal, es a jogaval!

Tehat jarhatsz edzesre, de feltetlen kezd el a gerinctornat, mivel ha ezt most nem kezded el, akkor a jovoben nagyon sok kellemetlen tunetet fog okozni, mint izuleti es idegrendszeri betegsegek. Most meg ffiatal vagy, es lehetoseged van arra, hogy korrigald azt, tehat erdemes lenne ezen elgondolkoznod, hiszen a tartasodon nagyon sokat fog javitani, valtoztatni!

2011. jún. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!