Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sok fiatal vizipipázik?

Sok fiatal vizipipázik?

Figyelt kérdés

Épp most közölte velem a húgom, hogy megy vizipipázni....teljesen ledöbbentem, azt hittem, hogy csak viccel, de nem:( Most ha otthon lennék alaposan elbeszélgetnék vele...de sajna nem tudok, mert külföldön élek:( Mondjuk megkapja tőlem a fejmosást, mert 2 hét múlva kijön meglátogatni.

Kérdeztem tőle, hogy tudják e otthon....tudják a szüleink...hát ez csodás, bezzeg, ha nálam meglátták volna cigarettát, ketté hasítottak volna...ő meg vizipipázik....(én nem dohányzom, antialkoholista vagyok, és életemben nem próbáltam még ki a drogokat, vagy vizipipát..hála szüleim nevelésének, ezért hálás vagyok)

Nem tudok semmit a vizipipáról.:S Nagyon káros? Erre is ugyanúgy rá lehet szokni, mint a dohányzásra? Milyen gyakran művelik az emberek?

Apu is kijön húgommal, majd beszélgetek erről vele.

Valaki vizipipázott már közületek, milyen az?

Esetleg szülők, akiknek a gyereke vizipipázik? Tapasztalatok?


2011. jún. 16. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne legy fososszaju.
2011. jún. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát igen mostanába nagyon "menő" lett ez a vizipipázás. ismerőseim közül is többen szívják..Egyébként rossz hír, hogy káros és ugyanúgy rá lehet szokni mint a cigire és KÁROS akárcsak a dohányzás tüdőrák stb. de persze nem egy használat után ugyhogy beszélj a húgoddal, hogy nagyon gyorsan álljon le vele. :)
2011. jún. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kifejtenéd bővebben, kedves első?

Köszönöm a második választ. Tudom, hogy egyesek azt gondolják, hogy nem én vagyok a szülője, hagyjam ezt a dolgot rájuk, de ő a húgom! A nővére vagyok, és úgy érzem, hogy nekem is kell egy kicsit segíteni őt megtalálni a helyes utat, testvérek vagyunk, vigyáznunk kell egymásra.

Ő a legjobb testvérem, 11 éves voltam, mikor megszületett, azon kívűl, hogy az anyja bepelenkázta, megfürdette, megetette, az apja kereste rávalót, azon kívűl velem volt egész nap, én vigyáztam rá (az anyja nem játszott vele soha, meg a másik két tesóm se)nagyon jó a kapcsolatunk, talán ezért érzem a felelősséget érte. Eddig olyan szépen haladt a saját kis útján, úgy gondoltam sinen van, de most nem szeretném, ha letérne.

Ez az átkozott világ! De szerencsés vagyok, hogy engem nem rántott el az ár!

2011. jún. 16. 20:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként lehet, hogy csak úgy van vele, hogy kipróbálja mert a barátai is. sok fiatal kipróbálja a vizipipát meg a cigaerttát.. de ha neki nincs otthon vizipipa akkor biztos nem fog rászokni mert feltűnő lenne, hogy folyton átjár a barátnőjéhez. csak arra vigyázz nehogy a cigire szokjon rá.
2011. jún. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jajj ne már nem fog meghalni és nem is lesz baja 1 alkalomtól
2011. jún. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnod. Nem okoz függőséget, tehát nem fog remegni utána, ha 1-2 hónapig nem szívhat, viszont kellemes időtöltés, így nem tiltanám el tőle.

Nem tudom mennyi idős a húgod, vagy hogy dohányt vagy ásványt szív a pipából, de nem kell féltened. Addig örülj, amíg csak vízipipázik.

2011. nov. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A fiatalok között nem is a dohány a menő a vízipipázás során,hanem sok féle,direkt erre a célra szánt ízesített akármik.. Kólás füstöt szívnak egészen pontosan. 60 percnyi vízipipázás sincs olyan káros,mint 1 szál cigaretta. A víz nagyon megszűri a füstöt,így kevés káros anyag marad benne. Én azok helyében,akik hasonló helyzetben vannak,mint a kérdező 3 évvel ezelőtt.. Nem szólnék semmit :)
2014. máj. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!