Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyolc éve nyaktól lefelé...

Nyolc éve nyaktól lefelé lebénult autóbalesetben egy akkor 8 éves kisfiú. Már 16 éves, de azóta is lélegeztetőgépen él. Létezik olyan eljárás, amivel segíteni lehetne rajta?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:

nanotechnológia,de nagyon gyerekcipőben jár.

A segítségévelés őssejtekkel próbáják az elszakadt velőt és idegpályákat "összenöveszteni" eredmények vár vannak,de biztos lesz még 20évmire általános lesz és akkor se biztos,hogy mindenkin lehet segíteni. főleg nem az olyanokon akikmár régen megsérültek, hiszen nekik folyamatosan fejlődnek vissza az idegpályáik.

2011. jún. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Rtms kezelés!

valószinű, hogy tudna rajta segíteni. Én is jártam pár évvel ezelőtt vagy 1 évig. Amikor ott voltam több bénult gyerekkel, felnőttel találkoztam. Az egyik kisfiú tolókocsis volt szintén lélegeztető géppel és már nem tudom, hanyadik kezelés után már lehetett venni több percre a légeztetőgépről. Aztán nem tudom, hogy fejlődött tovább mert nem nagyon találkoztunk.

Ez a kezelés úgy szokott lenni, hogy van ugye maga az rtms, gyógymasszázs, gyógytorna sőt valahol még hangmasszázs is van.Általába minden hónapba kell menni kezelésre ami egy hétig tart, de ezt, hogy hány hónapont kell ezt ugye az ottani orvos tudja megmondani. Az országba elég kevés helyen van, amikról én tudok az Budapest, Sopron, Pécs. De állítólag Hajdúszoboszlón is volt még régebben, hogy most van-e azt sajnos nemtudom. De érdemes utána nézni a neten vagy esetleg telefonon, e-mailben megkérdezni.

Egy kicsit arról, hogy mi is az rtms: [link]


Minnél előbbi gyógyulást és további kitartás kívánok! :)


15/l

2011. jún. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Itt van néhány összegyűjtött anyag régi a bejegyzés de hátha egyszer valakinek még jól jöhet

[link]

2015. okt. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!