Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kedves Gyógyszerészek! Valaki...

Kedves Gyógyszerészek! Valaki el tudná nekem mondani, pontosan milyen összetevőkből áll a Márkus por?

Figyelt kérdés

Ajánlatra rendeltem a gyógyszertárban,és mikor meg mertem kérdezni miből áll,ennyit kaptam válaszul:-mi tudjuk.

A zacskóra sincs semmi írva.

KÖSZÖNÖM!


2011. jún. 20. 19:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves Vagy,hálás vagyok az információért!Soproni gyógyszertárról volt szó,és bár nem tetszik,ahogy sokszor kezelik a betegeket,azért nem akarom "bemártani" őket.Az viszont valóban jó lenne,hogyha én bármiért megkérdezem az összetételt-valószínűleg jó okkal-akkor tudjanak segíteni.

Nagyon köszönöm a segítségedet!

2012. júl. 20. 11:50
 12/18 anonim ***** válasza:
A hozzá szükséges vitaminokat is etted?
2012. nov. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
A Márkus Por valóban meggyógyítja a csontritkulást! Fantasztikus dolognak tartom! Sok ismerős csontja ettől jött helyre! Igaz, hogy nagyon sokáig és rendszeresen kell szedni! Valaki írta valamelyik kommentbe, hogy régi, ezer éves recept! Ez így van! Én még fiatal vagyok,de szedem én is! :)Sokan nem tudnak róla,de érdemes lenne mindenkinek szedni ezt a csodás szert. Nem drága,de sajnos nem minden patikában lehet kapni. Ja és! Tényleg a patikusok(tapasztalat),elég bunkók, ha az összetételéről kérdezik.
2013. szept. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Dehogy ezer éves. "1987. Február 29-én tartott előadása alapján. Életreform füzetek sorozatban közreadta Dr Oláh Andor."
2013. okt. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Salamon István válasza:

Tavaly szeptemberben történt térdsérülésem(csonttörés-szalagszakadás-porctörés) után baráti ajánlásra kezdtem el használni a port-természetesen a szükséges vitaminokkal és nyomelemekkel együtt-és csak ajánlani tudom!

Barátaim és saját tapasztalatom alapján ugyanazt tudja,amit a hasonló 5-6000Ft-os készítmények.

Igaz,hogy az összetételével kapcsolatban én sem tudtam meg sokkal többet,mint ti.

2014. jan. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 DrStrangelove válasza:

Bár több éves a kérdés de én most akadtam rá:

A kalcium por patikában beváltható receptje:

Rp. Calcii carbonici

Calcii phosphorici

ar gta centum (g 100.0)

Magnesii carbonici hydroxydati **

gta viginti (g 20.0)


Bővebb infó:

[link]

ÉN is el akarom kezdeni a szedését, ha valakinek van tapasztalata a porral, hatásával illetve patikákkal, hogy hol lehet kapni kérem írjon választ . Köszike és jobbulást mindenkinek

2019. nov. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hát, nekem volt egy gépelt anyagom erről, még a kilencvenesek elejéről, de nem találom, arra emlékszem, hogy napi 1-2 evőkanál korpát ajánlott melléje Márkus doktor, mert ez a porkeverék erősen fog.
2019. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ja. Emlékeztem rá, hogy az Oláh Andor-féle Reformkonyhában is van róla szó, ott ezek:

"3 x 1 tetézett teáskanállal

Előírása szerint az íztelen, szagtalan, finom kristályos porkeverékből az első két napon 1, majd a további két napon át 2, az ötödik naptól pedig napi 3 jól púpozott teáskanálnyi kalciumport keverjünk el 1 dl vízben, mézes gyógyteában vagy ásvány- (gyógy-) vízben. Ha jól elkevertük, a por apró kristályai lebegnek a folyadékban, s így iható. A keverékből napi három teáskanálnyi (2 dkg) mennyiség biztosítja a kellő ütemű mészpótlást. Meg¬szakítás nélkül, fél éven át kell folytatni a kúrát. A kalciumport az étkezés elején vegyük be. Meszesedéstől, kőképződéstől nem kell tartani. A mész-keverék esetleg székrekedést keltő hatású lehet. Ennek ellensúlyozására elegendő rostos növényi ételt (zöldbabot, zöldborsót, káposztát, retket, nyers karalábét, sárgarépát, almát, egyéb héjas gyümölcsöt), és 3 tetőzött evőkanálnyi étkezési búzakorpát kell fogyasztani.

Kísérő diéta: minden húsféle kizárandó az étrendből, mert a hús nagy foszfortartalma miatt kedvezőtlenül alakul a kalcium-foszfor arány, elősegíti a csontritkulást. Az ömlesztett sajtok, tojás, kakaó és csokoládé is kerülendő. Méz, mák, joghurt, aludttej, sütőtök, vörös káposzta, petrezselyemgyökér és zöldje, cékla, retek, vöröshagyma, sóska, zellergyökér, birs, fekete ribiszke, szeder, cukordinnye, alma fogyasztása előnyös.

Új csontsejtek képződése kellő A-vitamin-ellátás nélkül elképzelhetetlen: napi 1 kapszula A-vitamin vagy 3x3 drazsé. A kalcium bélből való felszívó¬dása és a csontokba való beépülése elegendő C-vitamint kíván"

2019. nov. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!