Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most szedtem ki magamból egy...

Most szedtem ki magamból egy kullancsot, és teljesen piros körülötte a bőröm. Ez probléma?

Figyelt kérdés
Már akkor is piros volt, mikor benne volt.
2011. jún. 21. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, de ne dobd ki a kullancsot, be kell küldeni vagy vinni kis fiolában a lázsló kórházba ha jól emlékszem, és ott kielemzik,. hogy volt e benne lyme kór-t okozó vírus.
2011. jún. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Asszem a László kórház, de nem biztos, de sztema körzeti orvos megmondja.
2011. jún. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Mindenképpen nézesd meg magad egy orvossal. Szerintem csak az a vérmennyiség, amelyet szívott, de mondom, mindenképp menny orvoshoz
2011. jún. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tünetek [szerkesztés]


A Lyme-kóros betegek mintegy 30%-a nem veszi észre a csípést. Fontos a korai felismerés és a kezelés megkezdése a tünetek enyhítésére; ennek elmulasztása életre szóló krónikus állapotot eredményezhet. Láz szinte sohasem jelentkezik, jellemző tünet viszont a bőrön a csípés helyén megjelenő kokárdaszerű, ún. Lyme-folt (erythema migrans, terjedő bőrpír), a széli részén lassan terjed, és átmérője idővel akár az 50-100 millimétert is elérheti, valamint az erős égető érzés az ízületeknél. Jellemző tünetei még a feltűnő fáradékonyság, étvágycsökkenés, görcsök. Szívritmuszavart okozó szívizomgyulladás, agyhártyagyulladás, arcidegbénulás, ideg- és ízületi (többnyire térdízületi) gyulladás lehet a következménye.



- wikipedia

2011. jún. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Engem csípett már meg lyme-kórral fertőzött kullancs, és az első jele volt, hogy probléma van, hogy bepirosodott körülötte egy tenyérnyi foltban. Szerintem mindenképpen nézesd meg a kullancsot, vagy egyszerűen csak menj be a kórházba kivizsgálásra, elmondod mi történt és azonnal vért vesznek. Nekem anno 90 szem maripent kellett megkajálnom 10 nap alatt, és kb 10 perc napon tartózkodás elég volt hogy vörösre süljek :S
2011. jún. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kiszedett kullancsot semmiképp se dobd ki mert abból tudják a leggyorsabban és a legbiztosabban kimutatni, ha hordozta a lyme kórt.
2011. jún. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem probléma
2011. júl. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!