Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tanács kéne! Atoris (20mg)...

Tanács kéne! Atoris (20mg) nevű gyógyszerről mi a véleményetek? Beszedjem vagy ne ha. (bővebben)

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, öröklötten magas a koleszterin szintem, 9,5!


Sosem ettem zsíros húsokat, de mióta megtudtam, áttértem a vegetáriánus életmódra.

A háziorvosom az Atoris (20mg) nevű gyógyszert írta fel. Ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban volna kérdésem.


A betegtájékoztató szerint, ha egyszer majd abbahagyom a szedését (még nem kezdtem el) azzal nő a szív - és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázata.


Viszont nem szeretnék életem végéig gyógyszert szedni, és ha sokáig szedem tönkreteheti a májamat.


Tehát mi a jobb eshetőség?

- ha beveszem ezt a 30 db 20 mg-os Atorist aztán nem váltok ki újat és abbahagyom a szedését, (valószínűleg megint az egekbe szökik a koleszterinem is)

- ha szedem az Atorist kb 3 hónapig, és aztán hagyok fel vele (talán kicsit később szökik az egekbe újra)

- ha egyáltalán nem szedem (magas marad, lerakódik az érfalamra stb...)

- ha életem végéig szedem (talán felkerülök az új májra várók listájára)

Azt le kell szögeznem hogy a zsírszegény diétát és a vegetáriánus életmódot szigorúan betartom bárhogy is lesz, gyógyszer ide vagy oda...


2011. jún. 23. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló gondokkal küzdök, vega ne legyél, azzal semmit nem oldassz meg(ha mást nem, de halat, sovány csirkehúst egyél, mert kell a hús a szervezetnek). Atoristól pedig egy hónapig vérezgettem...nem sokat, csak épp annyit, hogy sose érezzem magam biztonságban tampon nélkül.

Nálam egyébként öröklött a dolog, apum részéről a felmenők között sokan voltak koleszterinesek...

21/l

2011. jún. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az öröklötten magas koleszterinszintnek vajmi kevés köze van a táplálkozáshoz.Én is kérdeznék:Mit szeretnél?Érrendszeri problémákat,magasvérnyomást,vagy kontrollált (akár élethosszig tartó) gyógyszerszedés mellett normális életet? Te döntöd el.Csak,ha az első csoportba tartozol,akkor mindig új és újabb betegségekkel szembenézve mindig új és újabb orvosok által felírt,de általad összevissza nem szedett gyógyszerek mellett fogod pocsékul érezni magad,mígha a 2. megoldást választod,abszolút szinten tarthatod magad ezzel az egy koleszterincsökkentővel.(többféle gyógyszernek többféle ijesztő mellékhatása is van,mint egyfélének)Javaslatom: Váltsd ki a gyógyszered,és szedd,akkor hagyd abba,ha az orvos egy kontrollvizsgálat alapján úgy látja helyesnek.Az életmódváltás nem helytelen,de mindent csak az ésszerűség határáig.Pld.Nem muszáj vegetáriánusnak lenned holnaptól,elég,ha a a fasírt helyett sült húst eszel,vagy a 20 dkg.párizsi helyett 5 dkg.sovány sonkát.
2011. jún. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként szépen levitte a koleszterinem...most egy hónap szünet volt, lassan kell mennem vérvételre, megnézzük, h mennyit változott, aztán kapok mást, ha szükséges. Azt mondom, h egy havit szedjél be, menj kontrollra, aztán a doki eldönti...de nem Te.
2011. jún. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
bevettem az 1.-t... :)
2011. jún. 27. 21:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Na ugye.Nyilván nem lettél rosszul tőle.
2011. jún. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!