Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan figyeljek oda a helyes...

Hogyan figyeljek oda a helyes testtartásra?

Figyelt kérdés

Sajnos elég görbe vagyok,sokszor nem is veszem észre,hogy mennyire,de próbálok egyenes lenni,de úgy eléggé fáj a hátam.Voltam már ortopédián is,ott azt mondták,hogy tornáznom kell.Hát ebből a tornából annyi lett,hogy egyszer tornáztam,aztán annyi,pedig tudom hogy kéne,de olyan lusta vagyok,akkor már inkább elmegyek futni,vagy akármi,de az ilyen talajmenti tornákat nagyon nem bírom.Ha sokat ülök görnyedten,utána rettenetes fáj a hátam,és be is vannak állva az izmok.

17/L


2011. jún. 24. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne, mert a munkám és a hobbim is a géphez köt, így sokat ülök (görnyedten...).


Én régen jártam ilyen gyógytornára, de nem segített. Ugyanúgy görnyedten ülök, sőt néha úgy is állok. Sokszor rámszólnak, hogy húzzam ki magam mert egy fiatal nő rakja ki amilyen van.... na ettől csak méginkább összehúzom magam ráadásul a fejemet fogom. :DD


Régen olvastam valahol, hogy söprő nyelet szoktak a hátukhoz illeszteni. De ez nevetséges, itt szenvedtem vele, hogy idekötözzem a hátamhoz és úgy leüljek... én már nem tudom :DD

2011. jún. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
hát velem ugyan ez van. hanyag testtartás, bár nekem nem annyira látványosan. nekem azt javasolták, menjek el úszni, és gyógytesi. gyógytesire sose megyek el, úszni viszont szoktam, az kicsi segített. :D hát egyenesnek lenni, nekem az nem megy, mert úgy borzalmasan fáj a hátam.
2011. jún. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok


Tényleg, az úszás is jó lehet csak nekem nem jutott eszembe, mert nem tudok úszni így ezek nálam kiesnek.


Nekem régen már sikerült pár napig totál egyenesen ültem, nem is fájt a hátam. Esténként viszont néha szörnyen fáj, de csak ha hason fekszem. De ez csak akkor van ha "váltok" tehát végre jó lesz a tartásom vagy újra rossz, de 2-3 este után elmúlik addig pedig oldalt fekve szoktam aludni és felhúzom kicsit a térdeim, így nem fáj.

2011. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Trollmode on: Ez aztán már valami,legyetek csak büszkék arra hogy nem csak hogy tartásotok nincsen,de még tornázni,sportolni se tudtok,tényleg nagyon példaértékű.


Trollmode off: Fűző,fűző,fűző! Minimum egy év. Nekem úgy rendbe tette a tartásom hogy az a kényelmes mostanság már ha úgy ülök mint aki karót nyelt (nem vicc). Pedig nagyon rossz volt az alapanyag,2 30 fok körüli görbület volt a hátamban,és már a műtétet pedzegették.


Mellette torna,lehetőség szerint gyógytornásznál,nem mindenféle iskola kontártornán,az nem használ. Keress olyat akivel el tudsz dumálni torna közben és élvezni fogod az órákat.


Futni ne fuss,mert az még rontja a helyzetet ha már a gerinced is görbe,nem csak a tartásod rossz. Helyette ússz (kérj ingyenes gyógyúszást az ortopédorvosodtól),rendszeresen,intenzíven,SOKAT!

2011. jún. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!