Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hatása van az éhomi vércukorra...

Hatása van az éhomi vércukorra hogy mit ettem előző nap?

Figyelt kérdés

Itt most arra lennék kíváncsi, hogy ha este 8kor eszek utoljára és másnap reggel nézik a vércukrom éhgyomorra és az kicsit magas az lehet attól hogy előtte lévő nap beettem nagyon valami édesből, tésztából, fehérkenyérből, vagy pl. nagyon sok gyümölcsöt ettem?

Akárkit kérdeztem cukrosok közül azt mondták hogy befolyásolja az eredményt de valaki azt mondta nem. Akkor mi is az igazság?

A koffeinnek van hatása a vércukorra? Pl. ha valaki reggel feketén kávét iszik?

Kíváncsi vagyok jövő héten lesz terheléses vércukor vizsgálatom.


2011. jún. 25. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:

pont amiatt nem szabad este 8 után semmit enned, hogy 'kiürüljön', felhasználódjon a véredből a táplálékból származó cukor és tényleg az éhgyomri értéket mérjék másnap reggel.

tehát nincs hatása az eredményre az előző napi kajálásodnak.

és a koffeint sem javasolnám reggel, nekem konkrétan azt mondták, hogy max 2 deci vizet igyak, semmi mást lehetőleg.

2011. jún. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

éhomi???????

éhgyomri, nem?

csak vizet igyál vérvétel előtt, kávét és teát ne, mert befolyásol bizonyos enzimértékeket

2011. jún. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
éhomi, vagy éhgyomri, ugyanaz a kettő
2011. jún. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nekem is csak annyit mondtak, hogy ne egyek 8után már semmit. De inni ihatok amennyit akarok.

Csak azért kérdeztem hogy akkor a cukorbetegek akiket kérdeztem miért mondják, hogy befolyásolja? Én nekem is így volt logikus hogy addigra felhasználódik...

2011. jún. 25. 15:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Cukorbeteg vagyok, amikor ilyen "szigorú" kivizsgálás van, akkor 6-tól nem lehet enni vérvételig. Amúgy 8-tól.
2011. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!