Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a hatása a médiának a...

Mi a hatása a médiának a gyerekekre?

Figyelt kérdés
Média alatt televíziót, számítógéps játékokat is, és internetet értek. Jó és rossz oldala is érdekel.
2011. okt. 10. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Erről születtek sokezer oldalas tanulmányok.

Nem lehet itt 3 sorban kifejteni

2011. okt. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

romlik a helyesírásuk(chat miatt).

pc-s játékok ha olyan akkor agrssziót is kiválthat,okozhat epilepsziát,függőséget.

valóságshow-ok miatt torzul a gyerekek énképe,van akinek nagyon kevés lesz az önbizalma(modellekhez hasonlítja magát,egyenes út az anorexiához).

viszont van akit meg úgy befolyásol,hogy ő is olyan flegma buta libaként vagy flegma alfahímként próbál meg fellépni ,mint a tv-ben látja.

2011. okt. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Olvastam már tanulmányokat. Az átlagember véleményére vagyok kíváncsi. Köszönöm!
2011. okt. 10. 16:03
 4/5 anonim válasza:

A média befolyása nagyon nagy, de leginkább az elkallódott célközönséget próbálják megcélozni, azzal hogy menő ha prostituáltként viselkedsz, menő ha eladod magad úgy hogy egy darab szart érsz.

A számítógépes játékoknak meg a negatív hatása, nos igen én kocka lennék, de rengeteg mindent köszönhetek a számítógépnek, a neten olvastam rengeteg könyvet így tudtam művelődni, és foglalkozni azzal ami mindig is érdekelt: pszichológia,szexuálpszichológia,önismeret,meditáció

Arról nem beszélve hogy mióta kiskorom óta játszom, középfokú angol fordítási tudással rendelkezem és csak a játékok által tanultam meg.

Az internet rengeteg anyagnak a forrása, a játékokról meg nem beszélve, sok játék motivált arra hogy még erősebb legyek és kitartóbb, sok játéknak nagyon mély története van, csak a hozzá nem értő dilettáns emberek ezt nem látják be.

Egy játék sokkal erősebb érzelmi hatást gyakorol rá az emberre mint egy film.

És nem minden játék szól arról hogy öld meg ezt, öld meg azt, robbantsd fel ezt, robbantsd fel azt, aki akarja az megfogja találni benne a negatív oldalát, és különben is nem a játék hozza ki az agressziót, hanem az hogy rengeteg ember aki a játékok világjába menekül önbizalomhiányos, nem ismeri el a környezete, zárkózott és lelkileg gyenge, talán ezért kapcsolják össze a kettőt, mert általában ezek a személyek játszanak.

Akit imádnak a csajok, sikeres az életben, mindenki nyit felé és nem kell semmiért küzdenie az nem fog leülni játszani egész nap, mert megvan minden amire szüksége van, és boldog, de akik játszanak azoknak szerintem hiányzik valami az életükből, és ezáltal próbálják kompenzálni, vagy levezetni a feszültségüket.

Persze lehet olyan hogy valakinek mindene megvan és mégis játszik, ez ilyen dolog.

A médiának pedig a célja hogy mi minél jobban beletartozzunk a fogyasztói rétegbe, nem számít nekik milyen módon, és mennyire ferdítik el az erkölcsi értékeket a társadalomban, a lényeg hogy minél több pénz bevételük legyen.

Gondoljatok csak a női magazinokra, rengeteg tanáccsal van tele, hogy sminkeld magad, mivel fogyjál még jobban, hogy legyél az ágyban szuper, hogy tudsz szép lenni ezzel a krémmel és ezzel a krémmel, a szépség nem ezektől jön létre, de mégis szükségük van hogy fenntartsák ezt, és a sok buta gyenge, önbizalomhiányos nő azt hiszi ez a sok krém majd széppé teszi.

2011. okt. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

És hogy milyen hatása van a médiának? ROSSZ!

Legalábbis ami itt Magyarországon folyik, az mindenképpen nem követendő példát diktál.

Minden egyes szenny semmittevésnek megvan a hírértéke, gusztustalan hogy ezek a műsorok mint amik pl most mennek:

Való Világ, Összeesküvők.

Ezek a legrosszabbak, mert azt próbálják elhitetni az emberrel hogy az átlagos emberek ilyenek, és legyünk mi is ilyenek vegyünk Gucci cuccokat mert menő, ami kínai az sz*r legyünk szívtelenek és önzőek, egy kisgyerek vagy akár egy tinédzsernek még nincs kialakulva úgy a személyisége hogy tudja mi a helyes viselkedési forma, ő azt fogja követni amiben látja hogy siker van, vagy amiben azt látja elismert, és nagy dolog, és így mi lesz?

A jövő generációja egy halom ku**a, a férfiak pedig ilyen undorító kondi patkányok lesznek.

Lehetne ezt tovább feszegetni, előző választ is én írtam, de már fáradt vagyok és kicsit összeszedetlenül írok, szóval elnézést.

Nekem mint "átlag" ember ez a véleményem az egészről.

2011. okt. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!