Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felvettem véletlenül egy...

Felvettem véletlenül egy lábgombás családtagom cipőjét. Körülbelül 1-2 percig volt rajtam, de zokni nélkül. Rögtön nagyon alaposan körömkefével megmostam a lábam, van rá esélyem hogy elkaptam?

Figyelt kérdés
attól, hogy megmostam a lábam, átterjedhet a körmeimre?
2011. júl. 6. 00:30
 1/8 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Amikor a kislányom uszoda után panaszkodott, hogy viszket a lába, csináltam neki lábfürdőt és csepegtettem bele grapefruitmag kivonatot (fertőtlenítő hatású, még mosogatóvízbe is lehet tenni), majd utána bekentem Canestennel.
2011. júl. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi az hogy véletlenül felvetted?:/
2011. júl. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nincs itthon grapefruit és ilyenkor nem nagyon hinném, hogy be tudnék szerezni :S

úgy véletlenül, hogy nyaralásból jöttem haza és anyukám nem szólt, hogy a lábgombás nagymamámon volt az a papucs, ami rajtam szokott lenni.

2011. júl. 6. 00:51
 4/8 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Nem a gyümölcsre, hanem patikában kapható cseppekre gondoltam.

Amúgy nem halsz bele, de holnap sétálj el egy patikába és legalább kend be párszor canestennel.

2011. júl. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm. mennyi idő alatt 'fejlődik ki' a lábon a gomba?
2011. júl. 6. 00:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem eleg gyorsan kijon, erezned akkor az egest. Nekem egyszer volt nagyon hosszadalmasan labgombam, de valami borzaszto volt az az egeto erzes. Canestentol kezdve mindennel kentem hetekig. Semmi eredemenye nem volt. Aztan ezen az oldalon olvastam egy tuti tippet, amitol 1 kezeles utan elmult a gomba. 1 nap alatt, addig meg 2 honapig semmi valtozas nem tortent akarmit csinaltam!


Sos/ecetes vizbe tedd a labadat (eleg sokat szoktam bele tenni a vizbe mindkettobol). Nekem par honapja volt uszoda utan, hogy viszketni kezdett (alt. akkor tudnak bemenni a bor ala, ha van egy kis repedes/kiaztatja a viz) es egybol ezt alkalmaztam. Nem is jott ki. A legtutibb modszer, bar tudom, hogy mindenki mas, de nekem ez valt be. Elotte 2 honapig szenvedtem. Akarmivel kentem, az csak a penztarcamat csokkentette...

2011. júl. 6. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!!!
2011. júl. 6. 11:56
 8/8 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

ma 04:58


Igen, ez fertőtlenítő hatású, nem véletlen hogy penészes fürdőszoba, hűtő takarításához is javasolják.

2011. júl. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!